فدراسیون جهانی کانوئینگ از حذف ۵ نماینده روسیه از المپیک خبر داد

به گزارش سرویس ورزش های آبی فرتاک ورزشی، این فدراسیون اعلام کرد نام این ۵ ورزشکار روس در گزارش آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ درباره آلوده بودن نمونه‌های ورزشکاران روس وجود داشته است. 

فدراسیون جهانی همچنین اعلام کرد "اندری کرایتور" در رشته کایاک ۲۰۰ متر انفرادی مردان یکی از نفرات حذف شده است. سهمیه‎ این رشته به ایران اختصاص یافت.

همچنین ایسنا گزارش داد عادل مجللی در رقابت‌های انتخابی المپیک سوم شد و نماینده قزاقستان اول، که سهمیه پاروزن قزاق به دلیل دوپینگ از لیست حذف شد و عادل مجللی به عنوان قایقران دوم به سهمیه رسید. نماینده ازبکستان که دوم شده بود به دلیل حضور قایق دو نفره این کشور در المپیک سهمیه نگرفت و به همین دلیل مجللی به عنوان نفر دوم آسیا راهی المپیک می‌شود.

فدراسیون جهانی قایقرانی با تماسی که با فدراسیون ایران داشته از حذف نماینده قزاقستان خبر داده و اعلام کرده که اگر ایران می‌خواهد مجللی در المپیک حضور داشته باشد نام او را به فدراسیون جهانی اعلام کند تا شرایط حضور او در ریو مهیا شود. فدراسیون ایران اکنون در حال مذاکره با فدراسیون جهانی برای نهایی شدن حضور مجللی در المپیک ۲۰۱۶ است.

انتهای پیام/