تیم‌ملی شنای ایران از صبح امروز (چهارشنبه) با حضور در چهار ماده رقابتی تلاش خود را برای کسب سهمیه المپیک ریو در بوداپست مجارستان آغاز کرد.

به گزارش سرویس آبی فرتاک ورزشی، ملی‌پوشان شنای ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک و کسب حدنصاب‌های مورد نیاز، در مسابقات ملی مجارستان شرکت کردند. این رقابت‌ها که از 29 ژوئن تا دوم جولای 2016 ( 9 تا 12 تیر 1395) به میزبانی شهر بوداپست برگزار می‌شود برای شناگران ایران حکم آخرین ایستگاه کسب سهمیه المپیک را دارد.

جمال چاوشی‌فر، مهدی انصاری، آرشام میرزایی، احمدرضا جلالی و آریا نسیمی‌شاد زیر نظر عباسعلی کشتکار و خشایار حضرتی در این رقابت‌ها حضور دارند. ملی‌پوشان در مجموع این چهار روز 17 بار مسابقه می‌دهند که هر شناگر در یک یا دو ماده تخصصی شانس بیشتری برای کسب سهمیه دارد.

روز نخست این رقابت‌ها هم با حضور هر پنج شناگر ایران در حال پیگیری است. امروز شناگران ایران در ماده‌های 200متر آزاد، 100متر پروانه، 100متر قورباغه و 50متر کرال پشت با حضور تمایندگان ایران برگزار می‌شود.

در صبح نخستین روز این رقابت‌ها جمال چاوشی‌فر ، مهدی انصاری و آریا نسیمی‌شاد موفق شدند با نمایشی خوب جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کنند.

مهدی انصاری 100 پروانه را در دور مقدماتی 56 ثانیه 26 صدم ثانیه شنا کرد. آریا نسیمی شاد نیز در 100 متر قوباغه 1 دقیقه و چهار ثانیه و 24 صدم ثانیه را ثبت کرد. همچنین جمال چاوشی فر نیز در 50 متر کرال پشت زمان 26 ثانیه و 76 صدم ثانیه را ثبت کرد و به نیمه نهایی راه یافت. مرحله نیمه نهایی این دو ماده عصر امروز ( چهارشنبه) برگزار می شود.


منبع : تسنیم