مربی تیم ملی آب‌های آرام می‌گوید ما با شرایط اقتصادی خودمان را وفق داده‌ایم، آیا مربیان خارجی با این شرایط کار می‌کنند؟

به گزارش فرتاک ورزشی؛ حسین ملکی توان مربیان ایرانی را بسیار بالا ارزیابی کرد و اظهار داشت: مربیان ما نشان داده اند که در شرایط برابر با مربیان خارجی واقعا عملکرد خوبی دارند. باید عملکرد مربیان خارجی که به ایران آمده اند را با در نظر گرفتن همه شرایط مدنظر قرار داد و سپس به مقایسه عملکرد مربیان داخلی و خارجی پرداخت.

وی افزود: شاید نتایج قایقرانی نسبت به سال های گذشته از کیفیت پایین تری برخوردار باشد، اما واقعا علت آن نیست که ما مربی خارجی نداشتیم و باید همه مسائل را در نظر گرفت. عدم ثبات مدیریت و تعلیق در فدراسیون نقش بسیار مهمی در روند عملکرد ما داشته است.

* ورزشکارانی که با مربی خارجی کار کرده‌اند، بهتر از سایرین نبوده‌اند

مربی تیم ملی آب‌های آرام درباره عملکرد مشابه مربیان ایرانی و خارجی خاطرنشان کرد: شاهد بودیم که طی یکی دو سال گذشته ورزشکاران ما که در اردوهای خارجی با مربیان خارجی کار کردند عملکرد بهتری نسبت به دیگر قایقرانان که با مربیان داخلی کار کردند نداشتند و حتی در برخی موارد ورزشکارانی که در ایران تمرین کردند از کیفیت بهتری نیز برخوردار بودند.

ملکی در خصوص جذب مربی خارجی گفت: معتقدم ما اکنون محتاج مربی خارجی نیستیم بلکه اگر می خواهیم بهره وری بهتری داشته باشیم باید از مدرسین سطح اول و مشاورین متخصص استفاده کنیم.

* در حق مربیان ایرانی اجحاف می‌شود

وی ادامه داد: اکنون در حق مربیان ایرانی اجحاف می شود. ما با شرایط اقتصادی کشور خود را وفق داده ایم و با فدراسیون هماهنگ هستیم و با حداقل شرایط کار را پیش می بریم آیا مربی خارجی حاضر می شود با این شرایط کار کند؟ معلوم است که اگر شرایط به بهترین نحو باشد نتایج هم مطلوب خواهد شد و ربطی به حضور مربی خارجی ندارد.

ملکی افزود: البته ما ادعا نداریم که بهترین هستیم اما اگر قرار باشد مربی خارجی به ایران آورده شود باید از بین مربیان سطح اول جهان و المپیک انتخاب شود که تجربه بالایی نیز داشته باشند که فکر می کنم مربیان در این سطح حاضر نباشند با امکانات ما و شرایط ما کار کنند یا اصلا بتوانند نتیجه بگیرند در غیر این صورت مربیان ما نسبت به مربیان خارجی دیگر چیزی کم ندارند و سطوح مربیگری سطح اول دنیا را نیز گذرانده اند.

* پشتوانه‌سازی خوبی در قایقرانی نداریم

وی در دفاع از مربیان ایرانی تاکید کرد: ما جوانان تحصیل کرده تربیت بدنی بسیاری داریم که سطوح مختلف مربیگری را گذرانده اند و نیازمند توجه بیشتر هستند تا قابلیت های خود را نشان دهند. معتقدم اگر به این مربیان جوان بها داده شود حتما پاسخ اطمینان مسئولین را خواهند داد. دلایل افت سطح عملکرد قایقرانان در چند سال گذشته باید توسط کارشناسان مجرب و متخصص بررسی شود اما عدم ثبات در مدیریت و تعلیق فدراسیون سبب شد ما پشتوانه سازی خوبی نداشته باشیم و نتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم که البته با ایجاد ثبات در کادر فعلی فدراسیون برنامه های خوبی آغاز شده که نتایج آن در سال های آتی مشخص می شود.

ملکی در پایان عنوان کرد: باید بگویم که تا زیرساخت ها آماده نشود فرقی بین مربیان داخلی و خارجی وجود نخواهد داشت. به هر حال انتظار داریم که حمایت بیشتری از سوی مسئولین ورزش کشور دریافت کنیم تا با انگیزه بیشتری کار را دنبال کنیم و همانطور که مربیان ایرانی تاکنون نشان داده اند بعد از این هم پاسخ اعتماد مسئولین را خواهند داد.


منبع: خبرگزاری فارس