آندره آ پیرلو، هافبک نیویورک سیتی مدعی شد که تنها حسرتش در فوتبال، بازی نکردن در لالیگا برای رئال یا بارسا است.

،

آندره پیرلو یکی از بهترین هافبک های دو دهه اخیر فوتبال ایتالیا است که در تیم های زیادی در این کشور افتخار کسب کرد و سپس حضور در لیگ آمریکا را نیز تجربه کرد.

پیرلو در واکنش به نرفتن به رئال مادرید یا بارسلونا گفت: من با  چند تیم بزرگ از جمله رئال و بارسا توافق کرده بودم ولی به این تیم‌ها نرفتم. برای مثال من با چلسی به توافق رسیده بودم که برلوسکنی مداخله کرد و در میلان ماندگار شدم. در سال 2006 هم خیلی به رئال مادرید کاپلو نزدیک شده بودم و تقریبا انتقال نهایی شده بود. در سال 2011 نیز گواردیولا مرا متقاعد کرد که به نیوکمپ بروم اما برلوسکنی مجدداً وارد ماجرا شد. من 10 سال در میلان همه چیز را بردم و حتی در همه تیم های برتر سری آ بازی کردم. بله هنوز هم دردناک است که برای بارسلونا و رئال مادرید بازی نکرده‌ام. همه بازیکنان دوست دارند در این دو تیم بازی کنند.

آندرا پیرلو که در سال 2011 پس از ده سال حضور در میلان از جمع روسونری جدا شد و به یوونتوس پیوست ادامه داد: ”مطمئنا این بهترین تصمیم دوران فوتبال من بود. شاید بپرسید آیا به خاطر جداشدن از میلان پشیمان نیستم؟ نیاز به تغییر داشتم، نیاز داشتم که چالشی جدید و افکار تازه ای پیدا کنم و فکر می کنم این تصمیم برای هر دو طرف بهترین بود.س از 10 سال بازی در میلان دیگر انگیزه نداشتم. به تیم دیگری با پروژه جدیدی نیاز داشتم اما باید مانند میلان تیم برنده می بود. یووه گزینه خوبی بود.

پیرلو در ادامه به تمجید از مارکو وراتی پرداخته است با این حال می گوید که هافبک پی اس جی شباهت چندانی به خود او ندارد: وراتی بازیکنی شبیه به من نیست. اما او بازیکنی است که می تواند تا 20 سال آینده هم برای تیم ملی ایتالیا بازی کند.

پیرلو با بیان اینکه مسی بهترین بازیکن جهان است ادامه داد: بله دقیقا. او شگفت انگیز است، مسی بهترین بازیکن جهان است. هرچیزی که او انجام داده است غیرقابل تکرار است. فکر نمی کنم بازیکنی شبیه او در سال های آینده ظهور کند.

 

انتهای پیام/