نشست وزیر ورزش و رئیس سازمان صداوسیما در مورد المپیک؛

وزیر ورزش و جوانان در دیدار با رئیس سازمان صداوسیما از المپیک به عنوان یک مسئله ملی یاد کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمود گودرزی در نشست با رئیس سازمان صداو سیما و معاونان رسانه ملی از ورزش به ویژه المپیک و پارالمپیک به عنوان یک مقوله فرهنگی - اجتماعی نام برد و گفت: اگر  مدت زمان برگزاری این رویدادها را حدود دو ماه در نظر بگیریم در واقع این مساله می‌تواند آثار سازنده‌ای در جهت رشد و تعالی به لحاظ فرهنگی، نشاط اجتماعی و شادمانی در جامعه ایجاد کند.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد روحیه نشاط و پرهیز از دامن زدن به یاس و نامیدی در برنامه‌های صداو سیما اشاره کرد و افزود: ایشان بر ایجاد نشاط و روحیه شادمانی و فرح و سرور بسیار تاکید دارند و البته ورزش می‌تواند این مطالبات به حق جامعه را تامین کند.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنانش در همین نشست ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک با بیان این موضوع که مسئله المپیک و مسابقات بین المللی مسئله ملی است، ادامه داد: رویدادهایی مثل المپیک و پارالمپیک متعلق به یک قوه، یک نهاد و یک جریان فکری خاص نیست بلکه متعلق به کل جامعه است و نتیجه این رویداد در درجه اول سیاسی و سپس ابعاد فرهنگی و ورزشی پیدا می‌کند و امیدواریم بتوانیم با نتایج مطلوب باعث سربلندی کشور و رضایت مردم شویم.

گودرزی در ادامه به مشکلات اقتصادی که کشور با آن مواجه است اشاره کرد و به آثار این مسائل در حوزه ورزش پرداخت و افزود: من از همه کسانی که با دست خالی و با تلاش مضاعف ورزش کشور را پیش برده‌اند تشکر می‌کنم و خصوصاً قدردان پشتیبانی‌های مفصل دولت از ورزش و حضور کاروان‌های ایران در بازی‌های ریو هستیم.

وزیر ورزش و جوانان هدف از این نشست را  تعامل با مسئولان سازمان صداو سیما برای تسری و ایجاد نشاط ملی در جامعه عنوان کرد و توضیح داد: باید تدابیری اندیشیده شود تا کلان ورزش از برخی نتایج ضعیف آن آسیب نبیند و موجب یاس بزرگ نشود و در عین حال بُردها با یک روش منطقی و اصولی بیان شود.

گودرزی ادامه داد: آن چه که مطرح است تیم است و باید تیم به عنوان کشور و ایران مدنظر قرار بگیرد.  انشالله شرایطی فراهم شود که از این رویداد جهت نشاط ملی و تشویق مردم به ورزش که هدف ماست، بهره برداری بهینه شود.

وزیر ورزش و جوانان  از تلاش‌های صداو سیما در انعکاس اخبار مربوط به ورزش قدردانی و تصریح کرد: خوشبختانه طی سال‌های گذشته رسانه ملی برای نمایش مسابقات و رویدادهای ملی و بین المللی موفق عمل کرده است و در بازی‌های آسیایی اینچئون من شاهد تلاش‌های شبانه روزی همکاران رسانه‌ای بودم و امیدوارم با انعکاس به موقع اخبار بتوانیم باعث سربلندی کشور و خشنودی مردم، رهبری و جامعه اسلامی شویم.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: دکتر محمود گودرزی -