دورتموند برنده پرگل‌ترین بازی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا شدشب اول هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان علاوه بر قطعی شدن صعود رئال مادرید، لسترسیتی، یوونتوس، موناکو و بایرلورکوزن، شاهد ثبت دو رکورد در تاریخ این رقابت‌ها بود.

،

با برگزاری شب اول هفته پنجم دور مقدماتی لیگ قهرمانان، 2 رکورد مهم این مسابقات جابجا شد. در دقیقه 84 دیدار سویا - یوونتوس با تصمیم آلگری، پیانیچ از زمین بازی خارج شد و جایش را به مویزه کین داد. با این تعویض حالا کین تبدیل به جوان ترین بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان شده است.
او متولد سال 2000 میلادی است و اولین بازیکن متولد قرن بیست و یکم است که در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده است.

رکوردهای خاص امشب تنها به بازی گرفته شدن این جوان 16 ساله نبود. دیدار دورتموند برابر لژیا ورشو که در ورزشگاه خانگی دورتموند برگذار شد، با حساب 8 - 4 به سود دورتموند به پایان رسید. این نتیجه پرگل ترین دیداری بود که تا به حال برگزار شده است.

بوروسیا دورتموند در بازی تشریفاتی گروه ششم در حالی مقابل میهمانش، لژیاورشوی حذف شده به برتری 8 بر 4 رسید که قبل از بازی صعود خود را قطعی کرده بود.

 ثبت 12 گل در این بازی، عنوان پرگل‌ترین بازی مرحله اصلی لیگ قهرمانان اروپا را از نبرد موناکو ودپورتیو لاکرونیا گرفت و لقب پرگل‌ترین رقابت تاریخ لیگ قهرمانان را به نام خود کرد.

 بازی موناکو و لاکرونیا در مرحله گروهی فصل 2004-2003 لیگ قهرمانان با نتیجه 8 بر 3 به سود موناکو خاتمه یافت اما تعدادگل‌های بازی دورتموند و لژیاورشو یک عدد بیش‌تر از این بازی بود.

 

انتهای پیام/