حمید مطهری مربی پرسپولیسی پیکان دیروز عکسی منتشر کرده بود که او را در کنار مجید جلالی در اتاق مربیان ورزشگاه ایران خودرو نشان می‌داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حمید مطهری مربی پرسپولیسی پیکان دیروز عکسی منتشر کرده بود که او را در کنار مجید جلالی در اتاق مربیان ورزشگاه ایران خودرو نشان می‌داد. در این عکس جدا از لپ تاپ روشن آقا مجید و آنالیز نرم افزاری قبل از بازی پرسپولیس، مشخص بود دو مربی پیکان درباره مسائل تاکتیکی بازی پنج‌شنبه صحبت می‌کنند.
مطهری که زیر این عکس از آمادگی برای بازی بزرگ خبر داده با مجید جلالی در حال صحبت است و بین این دو نفر تخته شاسی مخصوص مربیان فوتبال و مهره‌های آبی و قرمز دیده می‌شود که در شرایط خاصی درون زمین فوتبال چیده شده است. در نگاه اول اینطور به نظر می‌رسد که پیکان قصد یک بازی کاملا تدافعی را داشته و با تجمع مهره‌های آبی در زمین خودی این تیم می‌خواهد از این بازی حداقل امتیاز را گرفته یا نهایتا در ضدحمله‌ها پرسپولیس را غافلگیر کند. اما واقعیت چیز دیگری است و مشخصا نمی‌توان از این عکس و لحظه‌ای که مهره‌ها چنین آرایشی دارند استنباط فوق را داشت.

واقعیت این است که در لحظه ثبت عکس به احتمال فراوان دو مربی پیکان درباره زمان استقرار در نیمه خودی و جزییات آرایش 1+9 صحبت می‌کنند. هر تیم فوتبال در زمان‌هایی از مسابقه این آرایش تاکتیکی را به خود می‌گیرد که تیم حریف صاحب توپ است و تیم خودی در زمین خودش تجمع کرده و فضاها را می بندد. حتی تیم پرسپولیس هم ممکن است در دقایقی از این بازی این آرایش را به خود بگیرد و اصلا نمی‌توان از آن برداشت بازی کاملا تدافعی داشت.
به هر حال از این تصویر مشخص است پیکانی‌ها در زمان تجمع در نیمه خودی منشا را روی خط میانی و مترصد ایجاد ضد حمله قرار می‌دهند که مشخصا فکر یک یارگیر مستقیم برای او را هم کرده‌اند. همچنین از این تصویر می‌توان اینطور استنباط کرد که پیکان قصد دارد مقابل زوج بازیساز احمدزاده – مسلمان دو مهره را قرار دهد.

 

انتهای پیام/