مربی تیم‌ملی سوریه اعلام کرد که با توجه به شرایط بد زمین ورزشگاه سرمبان قرار است بازی بعد خود مقابل ازبکستان را در شهر کوالالامپور برگزار کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی، هرچه اعضای تیم ملی فوتبال، کارشناسان و دلسوزان فوتبال تاکید کردند که بازی با سوریه در سرمبان مالزی و در فصل بارندگی آن منطقه به صلاح فوتبال ملی نیست اما AFC و نمایندگان فوتبال ایران در مرکز تصمیم‌گیری فوتبال آسیا به هشدارها توجهی نکردند تا ایران مجبور شود در آن شرایط آب و هوایی به مصاف حریفش برود.

دیپلماسی ورزشی، چیزی است که در فوتبال ایران جای خالی‌اش احساس می‌شود. تیم ملی فوتبال ایران با وجود مخالفت کادر فنی‌اش در نهایت مجبور شد در باتلاق سرمبان به مصاف سوریه برود و از کسب سه امتیاز راحت بازبماند.
درست یک هفته بعد از بازی ایران و سوریه، فدراسیون فوتبال سوریه اعلام کرده با تجربه از بازی برابر ایران، دیدار  برابر ازبکستان نه در سرمبان که در کوالالامپور برگزار می‌شود. حالا حریف قدرتمند ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 به راحتی در ورزشگاه خوب و حرفه‌ای پایتخت مالزی به دیدار سوریه می‌رود و احتمالا نتیجه دلخواهش را هم خواهد گرفت و بدین ترتیب فاصله‌اش را با ایران کم خواهد کرد.
لطف AFC شامل حال ازبک‌ها شد و ایرانی که در هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا نماینده دارد، سرش بی کلاه ماند.

 

انتهای پیام/