به گزارش فرتاک ورزشی،

هنوز ماجرای ضربات پنالتی بازی استقلال و صبا به طور کامل رمزگشایی نشده است. البته کاملا مشخص است که کلمه‌ای که از دهان احمد صالحی خارج می‌شود «بچرخ» است اما ابهاماتی در کل این جمله وجود دارد که باعث ادامه جنجال‌ها در فضای مجازی شده است. صالحی البته با این جنجال ها بیگانه نیست و در لیگ پانزدهم هم قضاوت هایش گاه و بیگاه حاشیه ساز می شدند. در این مطلب قضاوت های پر حرف و حدیث صالحی در فصل قبل را مرور می کنیم

 پرسپولیس-سایپا(دور رفت)

در حالی که پرسپولیس در نیمه اول یک پنالتی را توسط مهدی طارمی از دست داده بود، صالحی در تصمیمی عجیب در دقیقه 69 توپی را که به شدت با سر رامین رضائیان برخورد کرده بود هند دید و یک ضربه پنالتی به سود سایپا اعلام کرد. او در این صحنه یک کارت زرد هم به رضائیان داد! در ادامه سایپا یک گل دیگر هم زد ولی پنالتی دیگری که صالحی برای پرسپولیس در دقیقه 90 اعلام کرد توسط طارمی به گل تبدیل شد تا بازی 2-1 به سود سایپا به پایان برسد. کمیته داوران هم پس از بررسی قضاوت صالحی، او را 4 جلسه از داوری محروم کرد.

فولاد خوزستان-استقلال(دور رفت)

در حالی که استقلال با گل جابر انصاری از میزبان خود پیش افتاده بود فولاد سراپا حمله بود اما صالحی خطای چشمی روی بوحمدان را در میانه میدان ندید تا فریاد اسکوچیچ به آسمان بلند شود. اسکوچیچ در حال اعتراض به داور چهارم بود که همین توپ به پروپژیچ رسید و او هم گل دوم استقلال را زد. این صحنه هم طبق اعلام اکثر کارشناسان خطا بود اما صالحی آن را اعلام نکرد تا یک اشتباه تاثیرگذار دیگر را از او شاهد باشیم.

استقلال-صبا(دور رفت)

استقلال با گل سجاد شهباززاده از صبا پیش افتاده بود. در دقیقه 26 عبدالکریم اسلامی از میانه میدان فرار کرد و بهنام برازی هم در تعقیب اوبود. نزدیک محوطه جریمه اسلامی به زمین افتاد و صالحی خطای برازی را اعلام کرد و او را از بازی اخراج کرد تا استقلال خیلی زود 10 نفره شود. مرور صحنه آهسته نشان داد که برزای خطایی انجام نداده و اسلامی با زیرکی صالحی را متقاعد به اعلام خطا و اخراج برزای کرده است.

سایپا-استقلال(دور برگشت)

در فاصله 3 هفته تا پایان لیگ پانزدهم، استقلال به همراه استقلال خوزستان و پرسپولیس در کورس قهرمانی بود. آبی ها در ورزشگاه تختی میهمان سایپا بودند و در نیمه دوم با خطایی که صالحی روی فخرالدینی اعلام کرد، صاحب ضربه پنالتی شدند و از حریف پیش افتادند. صحنه آهسته اینجا هم نشان داد که جوادی مقدم خطایی روی فخرالدینی مرتکب نشده و اعلام پنالتی توسط صالحی اشتباه بوده است. در آن بازی استقلال 2-1 پیروز شد و با شکست پرسپولیس مقابل نفت به صدر جدول رسید.

 

انتهای پیام/