فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا ) اعلام کرد در صورتی که رئیس فدراسیون فوتبال روسیه در رسوایی دوپینگ این کشور دست داشته باشد درباره او اقدامات مناسبی انجام می دهد.

به گزارش فرتاک ورزشی، به دنبال انتشار گزارش آژانس جهانی ضد دوپینگ  مبنی بر دوپینگ  گسترده در بازی های المپیک زمستانی 2014  سوچی، جایگاه ویتالی موتکو وزیر ورزش روسیه در جهان مورد تهدید واقع شده است.

 

 موتکو  که همزمان  ریاست اتحادیه فوتبال روسیه و کمیته برگزاری جام جهانی 2018 را نیر بر عهده دارد، از سال 2009عضو شورای فیفا (که قبلا به عنوان کمیته اجرایی شناخته می شد)  بوده است و به همین جهت فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرد اگر مشخص شود وی در دوپینگ گسترده و دولتی ورزشکاران روس در المپیک سوچی دست داشته است علیه او دست به اقدام مناسبی خواهد زد. 

 

وادا روز دوشنبه به فیفا توصیه کرد موضوع دست داشتن موتکو در این رسوایی را مورد بررسی قرار دهد. 

 

سخنگوی کمیته اخلاق فیفا نیز گفت:  اگر این گزارش نشان دهد که قوانین  اخلاق فیفا نقض شده است ، اتاق تحقیق اقدامات مناسبی را انجام داده و به اطلاع خواهد رساند.

 

این در حالی است که دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری گفت:  در گزارش وادا از موتکو  به عنوان فردی که پشت پرده این تخلفات است، نام برده نشده و نام وی به عنوان یک مقصر واقعی ذکر نشده است.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: دوپینگ -