سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد تیم‌های ایران و کره جنوبی مدعی نخست صعود به جام جهانی هستند.

به گزارش فرتاک ورزشی، سایت ورزش چین نوشت، افشین قطبی که پیشتر هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بدست داشت و چند سالی هم به عنوان مربی در تیم ملی فوتبال کره جنوبی فعالیت کرده بود، بعد از حضوری ناموفق که در تیم بوریرام تایلند داشت، هدایت شیجیا ژوانگ اوربرایت چین در لیگ دسته ۲ این کشور را بر عهده گرفت. حضور این مربی ایرانی در چین باعث شد تا رسانه‌های این کشور به سراغ او بروند و درباره جام جهانی و تقابل ایران و چین با قطبی صحبت کنند.

افشین قطبی درباره تیم ملی فوتبال چین گفت: چین را یکی از تیم‌های خیلی خوب آسیا می‌دانم که به نظرم نباید از هیچ تیمی بترسد و خودش را دست‌کم بگیرد. چینی‌ها باید بدانند فوتبال آن‌ها در حال پیشرفت است و مطمئنا در آینده قدرت بیشتری خواهد داشت. قبلا مربی کره و ایران بودم و می‌دانم این دو تیم مدعیان اصلی صعود از گروه هستند. به همین خاطر کار چین برای صعود به جام جهانی با وجود دو تیم ایران و کره سخت است.

افشین قطبی در سال ۲۰۰۲ دستیار گاس هیدینک در تیم ملی کره جنوبی بود که با این تیم توانست مقام چهارم جام جهانی را کسب کند. او بعدها روی نیمکت تیم ملی ایران نیز نشست اما نتوانست با ایران جواز حضور به جام جهانی ۲۰۱۰ را کسب کند. او در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ در سه دیدار پایانی جانشین علی دایی شد ولی تیم او از صعود به جام جهانی بازماند.

قطبی در ادامه گفت: صعود به جام جهانی برای هیچ تیمی آسان نیست. همه دوست دارند حضور در جام جهانی را تجربه کنند. مسیر صعودی که تیم‌ها برای جام جهانی دارند، اصلا آسان نیست. تجربه حضور این رقابت‌ها را داشتم و می‌دانم رقابت‌های پایانی بسیار حساس و نزدیک می‌شود. به همین خاطر هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد.

چین اولین دیدار دور برگشت خود را در انتخابی جام جهانی برابر کره جنوبی در خانه برگزار خواهد کرد.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: افشین قطبی -