در حاشیه حذف ورزشکاران روسی توسط کمیته بین المللی المپیک؛

رهبر پیشین اتحادیه جماهیر شوروی با ارسال نامه‌ای به رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، حذف دسته‌جمعی ورزشکاران روسیه از المپیک را غیر قابل عنوان کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی، دوپینگ سیستماتیک در روسیه، این کشور را در آستانه کنار گذاشته شدن از بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2016 ریو قرار داده است.

در حالی که حذف نام دوندگان روس از المپیک 2016 قطعی شده، کمیته بین‌المللی المپیک فردا (یکشنبه) تصمیم نهایی خود در خصوص محرومیت یا عدم محرومیت روسیه را اعلام خواهد کرد.

«میخائیل گورباچوف» رهبر پیشین اتحادیه جماهیر شوروی در همین باره نامه‌ای به «توماس باخ» رئیس IOC ارسال کرد.

گورباچوف 85 ساله در این نامه آورده است: «از شما درخواست می‌کنم دیدگاه مرا در زمان تصمیم‌گیری درخصوص پذیرش یا عدم پذیرش ورزشکاران روسیه در بازی‌های المپیک ریو در نظر بگیرید. من از مبارزه با مواد ممنوعه در ورزش حمایت می‌کنم. این یک مسئله زیان‌آور است که باید ریشه‌کن شود. آن ورزشکارانی که دوپینگ‌شان ثابت شده، باید از مسابقات محروم شوند. باید در این باره نتیجه‌گیری جدی شود. لازم است که به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی در آینده، تحقیقات کامل و مجازات عاملان صورت بگیرد. مطمئن هستم که این کار انجام خواهد شد. در حال حاضر خیلی نگران و از صمیم قلب ناراحتم که این احتمال وجود دارد که تمامی ورزشکاران روسیه ممکن است از حضور در بازی‌های المپیک محروم شوند.

در ادامه این نامه آمده است: «اصل مجازات جمعی برایمن غیر قابل است. معتقدم که این مسئله در تضاد با جنبش المپیک است که ارزش‌های جهانی، انسان گرایی و اصول قانونی در آن وجود دارد. امیدوارم شما با دقت در این باره یک تصمیم‌گیری عادلانه داشته باشید.»

 

انتهای پیام/