به گزارش سرویس فوتسال فرتاک ورزشی، رقابت‌های لیگ برتر فوتسال از عصر فردا پس از ۷ ماه تعطیلی آغاز خواهد شد. فوتسالی که اتفاق‌های زیادی را در این مدت به خود دید، از جابه‌جایی زمان شروع بازی‌ها گرفته تا وضعیت نامشخص تیم‌ها که برای حضور در لیگ برتر شرایط‌شان مشخص نبود و در پایان هم دو تیم جای خود را به تیم‌های دیگر دادند.

شاید اگر قبلاً در مورد آغاز رقابت‌های لیگ برتر فوتسال می‌خواستیم بنویسیم و به مشکلات این لیگ اشاره کنیم نکاتی را در مورد پخش رقابت‌ها، برنامه‌ریزی مسابقات و مشکلات مالی تیم‌ها اشاره می‌کردیم اما هم اکنون مشکلات و مسائل این رشته فراتر از این مسائل شده و شاید دیگر واقعاً پخش مسابقات به یک رؤیا تبدیل شده باشد!

پیش از برگزاری این مسابقات چندین بار زمان آغاز رقابت‌ها تغییر کرد! وضعیت تیم‌ها تا یک هفته مانده به آغاز مسابقات مشخص نبود! دو تیم امتیاز خود را فروختند! پرسابقه‌ترین تیم در فوتسال از بین رفت! مشکلات مالی تیم‌ها افزایش یافت! فاصله اتمام رقابت‌ها تا آغاز مسابقات ۷ ماه شد و مشکلات و مسائلی که بسیار زیاد بودند و در گوشه و کنار این رشته باعث از بین رفتن فوتسال شدند.

شاید دیگر هم اکنون هیچ نام و نشانی از فوتسال نباشد، فوتسالی که روزی باعث افتخار فدراسیون فوتبال بود و می‌توانست افتخارآفرینی کند هم اکنون به وضعیت اسفناکی دچار شده است. تیم ملی در رقابت‌های مختلف نتیجه نمی‌گیرد، اردوهای این تیم لغو می‌شود، تیم‌های باشگاهی نمی‌توانند در مسابقات آسیایی نتیجه مطلوب کسب کنند و در این بین هیچ کس هم پاسخگوی این مشکلات نیست! همه سکوت را اختیار کردند و فکر می‌کنند همه چیز در آرامش کامل به سر می‌برد در حالی که روز به روز شرایط فوتسال بدتر از گذشته می‌شود.

با تمام این اوصاف عصر فردا رقابت‌های لیگ برتر فوتسال آغاز خواهد شد البته امیدواریم که تغییری در برنامه رقابت‌ها به وجود نیاید چرا که با توجه به پیشینه این کمیته می‌توان انتظار داشت که حتی یک ساعت به آغاز مسابقه هم شاهد مسائل کمیاب و یا نایاب در فوتسال باشیم.

در همین ابتدای فصل با توجه به اینکه تیم‌های دانشگاه آزاد و طرح و توسعه الوند قزوین امتیاز تیم‌های منصوری قرچک و میثاق تهران را به تازگی خریده‌اند هیأت رئیسه فوتسال تصمیم گرفت که بازی‌های این دو تیم را لغو کند و به زمان دیگری موکول کند. حالا این موضوع در فوتسال ایران عجیب نیست که بازی دیگری هم لغو شود چرا که این مسأله کاملاً به یک موضوع عادی تبدیل شده است.

در زیر نگاهی اجمالی به بازی‌های هفته اول داریم:

بازگشت حیدریان در روز حضور سرپرست جنجال‌ساز!

در هفته اول لیگ برتر تیم یاسین پیشرو با هدایت محمدرضا حیدریان به مصاف فرش‌آرا مشهد می‌رود که مجید مرتضایی سرمربی این تیم است و اکبر تقوی پس از چندین سال حضور در تیم منصوری عنوان سرپرست در تیم مشهدی حضور خواهد داشت. باید دید که حواشی تقوی در منصوری در تیم فرش‌آرا هم وجود خواهد داشت و در بازگشت محمدرضا حیدریان به فوتسال چه اتفاقی در بازی رخ خواهد داد.

بازی تحت تاثیر خرید پرسروصدا

تیم گیتی‌پسند اصفهان هم با سرمربی‌گری رضا لک به مصاف شاگردان فلاح در مقاومت البرز می‌روند، اصفهانی‌ها در فصل نقل و انتقالات یک خرید جنجالی به نام اصغر حسن‌زاده داشتند که سرو صدای زیادی کرد چرا که این بازیکن قرار بود در ابتدا برای تیم مس سونگون بازی کند اما پس از اتفاقاتی راهی اصفهان شد. حالا باید دید گیتی‌پسند در ابتدای فصل می‌تواند از پس مقاومت البرز برآید یا خیر؟

مصاف شهروند و حفاری در قلعه‌عقاب‌ها

تیم شهروند ساری با سرمربی‌گر علی رعدی به مصاف ملی حفاری خواهد رفت، این دیدار در سالن سید رسول حسینی که معروف به قلعه عقاب‌هاست برگزار می‌شود و استقبال هواداران از این بازی چقدر است.

دربی تبریز حساس‌ترین بازی هفته

در دیگر بازی دبیری تبریز به مصاف مس سونگون خواهد رفت و این دیدار که دربی تبریز به حساب می‌آید حساس‌ترین بازی هفته خواهد بود چرا که شاگردان علی افضل در مس باید رودر‌روی شاگردان جواد اصغری مقدم در دبیری قرار بگیرند.

شمسایی به دنبال احیای خود

روز جمعه هم یک دیدار بین تیم‌های ارژن شیراز و تأسیسات دریایی برگزار می‌شود شاگردان وحید شمسایی پس از ناکامی در جام باشگاه‌های آسیا به دنبال موفقیت در لیگ برتر از همه می‌خواهم با قدرت مقابل نماینده شیراز حاضر شوند تا برای هت‌تریک در قهرمانی لیگ برتر یاران گام اول را محکم بردارند.

دیدار تیم‌های شهرداری ساوه و دانشگاه آزاد و همچنین طرح و توسعه الوند قزوین و آذرخش بندرعباس به دلیل فراهم نبودن شرایط دو تیم تازه وارد به تعویق افتاد.

برنامه هفته اول لیگ برتر فوتسال به شرح زیر است:

پنج‌شنبه ۷ مردادماه، ساعت ۱۸

یاسین پیشرو قم – فرش‌آرای مشهد

مقاومت البرز – گیتی‌پسند اصفهان

شهروند ساری – حفاری اهواز

دبیری تبریز – مس سونگون

جمعه ۸ مردادماه، ساعت ۱۸

ارژن شیراز – تأسیسات دریایی

 

انتهای پیام/