مرد شماره سه تنیس جهان به علت مصدومیت زانو از حضور در المپیک ریو و سایر مسابقات فصل رقابتهای 2016 کناره گیری کرد.

به گزارش سرویس ورزش های راکتی فرتاک ورزشی، راجر فدرر اعلام کرد که نمی تواند در المپیک ریو حضور داشته باشد و به علت مصدومیت زانو بقیه مسابقات فصل 2016 را از دست خواهد داد.
فدرر 34 ساله در دیدار برابر میلوش رائونیچ در مرحله نیمه نهایی ویملبدون شکست خورد. ولی قهرمان 17 گرند اسلم به علت مصدومیت زانو در ماه فوریه تحت عمل جراحی قرار گرفت و نتوانست در مسابقات تنیس آزاد فرانسه شرکت کند.
این اولین گرند اسلمی بود که این تنیس باز سوئیسی از سال 1998 تاکنون نتوانسته است در آن به رقابت بپردازد. ولی او روز سه شنبه اعلام کرد که در مسابقات اوپن آمریکا و المپیک ریو هم نمی تواند شرکت کند و امیدهایش برای کسب مدال طلای انفرادی المپیک به پایان رسید. او در المپیک 2008 پکن به همراه واورینکا طلای تنیس دوبل را تصاحب کرد.
فدرر گفت که به توصیه پزشکان و با هدف طولانی شدن دوران فعالیت حرفه ایش این تصمیم را گرفته است.
وی گفت: از اعلام اینکه نمی توانم به نمایندگی از سوئیس در بازی های المپیک ریو شرکت کنم و بقیه مسابقات فصل را نیز از دست خواهم داد، بسیار نومید هستم.
وی افزود: با در نظر گرفتن تمام جوانب و بعد از مشورت با پزشکان و تیم، این تصمیم خیلی سخت را گرفتم که پایان فصل رقابتهایم را در سال 2016 اعلام کنم. بعد از مصدومیت زانو در اوایل سال جاری میلادی، به دوران طولانی برای بهبودی نیاز دارم.
فدرر ادامه داد: پزشکان به من توصیه کردند که اگر بخواهم چند سال دیگر بدون مصدومیت در تور جهانی ای تی پی بازی کنم، باید به زانو و بدنم فرصت کافی برای بهبودی کامل بدهم.
فدرر دارنده مدال نقره در المپیک 2012 لندن بود که در مرحله فینال از اندی ماری شکست خورد

 

انتهای پیام/