این هفت روز ورزش با اتفاقات زیادی همراه بود؛ اتفاقاتی مثل سانحه رانندگی مسافر بازمانده از ریو، رونمایی از البسه پرانتقاد کاروان المپیک، آغاز لیگ شانزدهم و یک سهمیه غیرمنتظره برای ریو.

به گزارش فرتاک ورزشی، بهادر مولایی که در آخرین لحظات از ترکیب تیم ملی وزنه برداری اعزامی به المپیک ریو خط خورد، دچار سانحه رانندگی شدیدی شد و این مهمترین اتفاقی بود که در آغاز این هفت روز، ورزش را تحت تاثیر خود قرار داد. در ادامه هم رونمایی از البسه طراحی شده برای ورزشکاران کاروان ایران و استفاده در مراسم رژه المپیک سر و صدای زیادی به پا کرد چون طراحی و حتی دوخت و رنگ این لباس ها به قدری انتقادآمیز بود که خیلی از شبکه های مجازی و نمایندگان مجلس را مجبور به واکنش کرد و در نهایت هم مسئولان کمیته ملی المپیک تصمیم به تغییر این البسه گرفتند.

در ادامه هم برگزاری مراسم تقدیر از بهترین های لیگ پانزدهم فوتبال در فاصله یک روز مانده به آغاز فصل جدید این رقابت ها، خبرهای مهم دیگری را برای این هفته رو به پایان موجب شد اما یکی از مهمترین اتفاقات این هفته سهمیه ای که بود که خیلی ناگهانی و غیرمنتطره به قایقرانی ایران تعلق گرفت.

مهمترین اتفاقات و رویدادهای این هفت روز ورزش به شرح زیر است:

سانحه رانندگی شدید برای بهادر مولایی

بهادر مولایی که به خاطر کنار گذشته شدن از ترکیب تیم ملی وزنه برداری اعزامی به بازی های المپیک شرایط روحی خوبی نداشت، بامداد پنجشنبه گذشته پس از حضور در مراسم بدرقه کاروان ایران و در راه بازگشت به آمل به همراه پدر و پدربزرگ خود با اتومبیل پراید در سانحه رانندگی با نیسان  آسیب دید و به بخش آی سی یو بیمارستان ۱۷ شهریور آمل انتقال یافت. در این سانحه شدید پدربزرگ وی در دم جان سپرد. مولایی هم که از ناحیه لگن و آرنج دچار مصدومیت شدید شد پس از گذشت چند روز به بیمارستان اختر تهران منتقل شد تا دراین بیمارستان روند درمانی وی ادامه پیدا کند.

2147352

تیم بسکتبال سه نفره دانشجویان قهرمان آسیا شد

تیم بسکتبال سه نفره دانشگاه پیام نور که به نمایندگی از فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در دومین دوره رقابتهای قهرمانی دانشجویان آسیا در ماکائو چین شرکت کرده بود پس از راهیابی به فینال این مسابقات، شنبه گذشته با شکست تیم ماکائو ضمن کسب مقام قهرمانی آسیا جواز حضور در رقابتهای جهانی دانشجویان را به دست آورد. مسابقات جهانی آذر ماه سال جاری در کشور چین برگزار می‌شود.

بهترین های لیگ پانزدهم معرفی شدند

مراسم معرفی برترین‌های پانزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر شنبه شب از سوی سازمان لیگ در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد. در این مراسم بهترین های لیگ گذشته در بخش های مختلف بازیکن، مدافع، هافبک، مهاجم، داور اول و کمک داور، هیات استانی، باشگاه برتر و... معرفی شدند. بر این اساس عبدالله ویسی سرمربی استقلال خوزستان که این تیم را به عنوان قهرمانی رساند و مهدی طارمی بازیکن تیم پرسپولیس به عنوان بهترین مربی و بازیکن انتخاب شدند. عادل فردوسی پور بهترین گزارشگر شد، مهدی ترابی به عنوان پدیده لیگ معرفی شد، استقلال خوزستان به عنوان بهترین باشگاه انتخاب شد. عنوان بهترین داور به محسن ترکی رسید و محمد انصاری بازیکن اخلاق معرفی شد.

2152956

تیم واترپلو جوانان ایران جهانی شد

تیم واترپلو جوانان ایران با ۵ امتیاز در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا که در اندونزی جریان داشت، سوم شد و جواز حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ روسیه را کسب کرد. در رده بندی نهایی این رقابت ها تیم های ژاپن و چین با ۹ و ۸ امتیاز اول و دوم شدند.

اتاق های کاروان ایران در دهکده المپیک تحویل گرفته شد

اصغر رحیمی سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک ۲۰۱۶ بامداد امروز اتاقهای مربوط به ورزشکاران و کادر فنی ایران در دهکده بازیها را از مسئولان ستاد برگزاری تحویل گرفت. اتاقهای کاروان ورزشی ایران در سه طبقه ( طبقات ۶ ، ۷  و ۸) از بلوک شماره ۲ مجموعه شماره یک دهکده ورزشکاران واقع شده که کشورهای نروژ و فیلیپین نیز در آن بلوک اسکان دارند.

حبیب الله اخلاقی مسافر ریو شد

ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی اعزامی ایران به المپیک ریو چندی پیش در حالی اعلام شد که محمدبنا در وزن ۸۵ کیلوگرم نام دو گزینه را مطرح کرد. بدین ترتیب حبیب اله اخلاقی و رامین طاهری به عنوان مدعیان این وزن معرفی شدند که همانطور که پیش بینی می شد دوبنده تیم ملی در نهایت به حبیب اله اخلاقی سپرده شد. این تصمیم دوشنبه گرفته شد و بدین ترتیب حمید سوریان، امید نوروزی، سعید عبدولی، حبیب اله اخلاقی، قاسم رضایی و بشیرباباجانزاده ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک را تشکیل خواهند داد.

لباس هایی پرانتقاد کاروان المپیک تغییر می کند

شنبه گذشته مراسم رونمایی از لباس اعضای کاروان ایران در بازی های المپیک برگزار شد. بعد از این مراسم سیل انتقادات نسبت به طراحی انجام شده و حتی دوخت و رنگ لباس های ورزشکاران در مر اسم رژه به راه افتاد و حتی موضوع از شبکه های مجازی به مجلس و کارگروه ساماندهی مد و لباس هم کشیده شد. بعد از این انتقاد بود که چند طراحل داخلی، طرح هاای مورد نظر خود برای استفاده ورزشکاران در مراسم افتتاحیه و رژه المپیک را ارائه کردند. در همین راستا مسئولان کمیته ملی المپیک هم انتقادات و نامناسب بودن البسه طراحی شده را پذیرفتند و قرار بر این شد تا ظرف مدت زمان کوتاه باقی مانده تا المپیک ریو، البسه مورد نظر با یکی از طرح های منتخب آماده شود. کار سایزگیری از ورزشکاران هم خیلی سریع و از سه شنبه آغاز شد.

2148931

تیم ملی بسکتبال در جام ویلیام جونز

تیم ملی بسکتبال ایران که به منظور حضور در رقابت های جام ویلیام جونز به چین تایپه سفر کرده است، طی این هفته در این رقابت ها به مصاف تیم دوم چین تایپه، نماینده دانشگاهی آمریکا و تیم مصر رفت و موفق به شکست این تیم ها شد. ملی پوشان بسکتبال که با هدایت مهران شاهین طبع در این رقابت ها شرکت کرده اند، در چهارمین دیدار هم مقابل کره جنوبی صف آرایی کردند و ......

یک سهمیه غیرمنتظره برای کاروان المپیکی ایران

براساس اعلام روز سه شنبه فدراسیون جهانی، قایقران قزاقستانی به خاطر مثبت شدن تست دوپینگش حق حضور در المپیک را نخواهد داشت. بدین ترتیب عادل مجللی قایقران ایران که در مسابقات انتخابی عنوان سوم را به خود اختصاص داده بود با قرار گرفتن در جایگاه دوم راهی المپیک خواهد شد. با احتساب سهمیه المپیک عادل مجللی، سهمیه های کاروان ایران برای سی و یکمین دوره بازی های المپیک ریو به ۶۴ سهمیه رسید.

پیروزی تیم بسکتبال جوانان برابر لبنان

مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا به میزبانی ایران و در تهران جریان است و تیم کشورمان هم به منظور کسب سهمیه جهانی در این رقابت ها شرکت کرده است. این تیم بعد از پیروزی برابر تیم های اندونزی و قزاقستان در دیدارهای اول و دوم، مقابل ژاپن و کره جنوبی در سومین و چهارمین دیدار شکست خورد.

در چارچوب دیدارهای روز پایانی بیست و چهارمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی آسیا و انتخابی جهان که در تهران جریان دارد، تیم بسکتبال جوانان روز چهارشنبه و از گروه دوم مسابقات به مصاف لبنان رفت و موفق شد مقابل این تیم به برتری ۷۶ بر ۵۴ دست یابد.

باخت و توقف قهرمانان در آغاز لیگ شانزدهم فوتبال

شانزهمین فصل مسابقات فوتبال لیگ برتر از دوشنبه شب در شهرهای مختلف آغاز شد. در روز نخست این رقابت ها استقلال برابر تیم نفت تهران به تساوی یک بر یک متوقف شد، تراکتورسازی در خانه خود مقابل استقلال خوزستان قهرمان فصل گذشته به تساوی دو بر دو بسنده کرد، ذوب آهن قهرمان جام حذفی هم مقابل سیاه جامگان مشهد 2 بر یک شکست خورد.

سه شنبه شب نیز پرسپولیس در ورزشگاه تختی برابر تیم سایپا به میدان رفت و با یک گل پیروز شد. سپاهان و فولاد به ترتیب برابر پدیده مشهد و ماشین سازی شکست خوردند.

2152954

اسکی رئیس جدید خود را شناخت

مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکی چهارشنبه  با ریاست نصرالله سجادی برگزار شد و در پایان سیدعبدی افتخاری با کسب ۲۰ رای از اعضای مجمع به عنوان رئیس چهار سال آینده این فدراسیون انتخاب شد. سیدعبدی افتخاری، سیدحمید مهدوی، بیژن خطیبی، علی ستوده، افسانه شمشکی، سیدیاسین صید، حسین کلهر، پیام محبی، سیدهوشیار میردامادی، میترا نوری، بهاره خیرخواه، مرتضی ساوه شمشکی، جواد شهلایی باقری، سیدمجتبی صید، سیدحسن طباطبایی، رستم کلهر، سیروس معدندار، سیدرضامیرابوطالبی و سیدمصطفی میرهاشمی ١٩ کاندیدی شرکت کننده در مجمع بودند ضمن اینکه از میان کاندیداها بهاره خیرخواه، افسانه شمشکی  و پیام محبی به نفع عبدی افتخاری کنار رفتند.

درگذشت یک پیشکسوت ورزشی

رضا فهیمی، نایب رئیس پیشین فدراسیون و پیشکسوت دو و میدانی درگذشت. زنده یاد فهیمی، پیشکسوت و قهرمان سال‌های دور ماده‌های 400 متر با مانع و 400 متر کشور بود و به عنوان سرمربی تیم‌های ملی دو و میدانی و تیم جانبازان و معلولین خدمات شایانی را به ورزش اول المپیک ارائه کرده بود.

منبع: مهر

 

انتهای پیام/