IOC هیات متشکل از سه داور تشکیل داد تا تصمیم گیری نهایی را درباره ورزشکاران روسیه انجام دهند. کلودیا بوکل آلمانی، اوئور اردرنر ترک و خوان آنتونیا اسپانیایی که از اعضای IOC هستند این هیات را تشکیل می‌دهند.

به گزارش فرتاک ورزشی، بعد از این که ورزشکاران روسیه با توجه به قوانین IOC از سوی فدراسیون‌های جهانی مجوز حضور در  المپیک می‌گیرند  این هیات آنها را تایید خواهد کرد  تا بتوانند در  المپیک شرک کنند.

‌گفته می‌شود این تصمیم IOC برای این است که نشان دهد تصمیم نهایی و اصلی از سوی خود این کمیته‌ گرفته می‌شود. این هیات در تصمیم گیری با دادگاه عالی ورزش همکاری دارد.

هیات IOC تایید می‌کند که ورزشکاران مجوز گرفته از سوی فدراسیون‌ها هیچ سابقه دوپینگی ندارند و نام آنها در گزارش‌های مربوط به دوپینگ دولتی در روسیه نیامده است. بیش از ۲۵۰ ورزشکار روس تاکنون مجوز حضور در  المپیک را گرفته‌اند. تصمیم درباره تمامی ورزشکاران روس قرار است که تا قبل از مراسم افتتاحیه در روز جمعه گرفته شود.

در هفته‌ گذشته انتقادات زیادی به تصمیم IOC درباره روسیه شد. بسیاری از سازمان‌ها از جمله آژانس ضد دوپینگ جهانی (وادا) درخواست کرده بودند که IOC کل تیم روسیه را محروم کند.

IOC همچنین درباره حضور استپانوا در  المپیک، ورزشکار روسی که اطلاعاتی درباره دوپینگ در روسیه ارائه داده بود، اعلام کرد که این ورزشکار در  المپیک حضور پیدا نمی‌کند و IOC تصمیم خود را درباره  او تغییر نمی‌دهد.

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/