رکابزن المپیکی ایران پس از برپایی چند جلسه تمرین در مسیر اصلی مسابقات ریو از سخت و پرپیچ خم بودن مسیر رقابت جاده این دیدارها گفت.

به گزارش فرتاک ورزشی، میرصمد پورسیدی 30 ساله سومین رکابزن ایرانی است که نماینده این رشته در بازی‌های المپیک می‌باشد. وی که اهل استان آذربایجان شرقی است در صدر رنکینگ رکابزنان آسیا قرار دارد.

میر صمد پورسیدی در خصوص تمرین رکابزنان در مسیر اصلی مسابقات المپیک گفت: در چند روزی که به ریو رسیده‌ایم به ارزیابی مسیر اصلی مسابقه پرداختیم و در تمرینات با این مسیر آشنا شدیم.

وی افزود: مسیر مسابقات به نظرم بسیار سنگین است. بخشی از مسیر سنگ فرش هست و سربالایی های تیزی دارد که این کار را برای همه رکابزنان سخت می‌کند. این مسیر سنگ فرش بسیار خطرناک است چرا که می‌تواند باعث زمین خوردن دوچرخه سواران شود.

رکابزن المپیکی ایران خاطرنشان کرد: همین طور چند سرازیری تند داره که به اندازه مسیر سر بالارو خطرناک است. در کنار آن چند پیچ بسیار تیز هم داشت که باز هم امکان زمین خوردن وبرخورد دوچرخه سواران وجود دارد. به نظرم مسیر انتخاب شده برای المپیک ریو بسیار فنی و سخت است.

وی ادامه داد: مسیر از آن چیزی که فکر می‌کردم سخت‌تر بود اما من و دو هم‌تیمی‌ام در این مدت برای موفقیت در المپیک تلاش کرده‌ایم و در این چند روز هم با تمرین کوتاه در مسیر برای مسابقات آماده می‌شویم تا بهترین نتیجه را بگیریم.

وی در ادامه به حضور تیم‌ها و رکابزنان دیگر کشورها هم اشاره‌ای داشت و تصریح کرد: در این جا بهترین رکابزنان دنیا را دیدم . بهترین‌های دوچرخه سواری دنیا در ریو جمع شده‌اند تا در بخش های مختلف این رشته با هم رقابت کنند.

پورسیدی در آخر در خصوص وضعیت اسکان و امکانات و تجهیزات میزبان بازی‌های المپیک هم گفت: رستوران و محل اسکان ورزشکاران حاضر در این بازی‌های در حد برگزاری رقابت‌های المپیک و سطح آن نیست و به نظر می‌رسد کمی در این خصوص ضعف وجود دارد.

تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران با ترکیب میرصمد پورسیدی، آروین معظمی گودرزی، قادر میزبانی در المپیک برزیل و در بخش استقامت جاده حاضر خواهند بود.

 

منبع : تسنیم

انتهای پیام/