نمایشگاه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران همزمان با روز پنجمن بازی های المپیک 2016 ریو با حضور سفیر و مقام های اتاق بازرگانی ایران و برزیل، ایرانیان مقیم و علاقمندان فرهنگ و هنر ایران افتتاح شد.

به گزارش سرویس المپیک فرتاک ورزشی، «محمد علی قانع زاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه به تاریخ و تمدن غنی ایران اشاره کرد و گفت: ایران مهد دانشمندان، شاعران و ادبایی نظیر ابن سینا، ابوریحان بیرونی، حافظ شیرازی، خیام نیشابوری، فردوسی و صدها تن دیگری است که در شکل گیری، تحول و پیشرفت علوم و تمدن جهان نقش موثری داشته اند.

وی ادامه داد: برگزاری سی و یکمین دوره بازی های المپیک ریو به میزبانی برزیل فرصتی است تا بتوانیم در حاشیه این بازی ها گوشه ای از هنر هنرمندان ایرانی را در بخش صنایع دستی، فرش، تابلو فرش و تصاویر و اطلاعات جاذبه های گردشگری در دید علاقه مندان بگذاریم.

سفیر ایران در برزیل گفت: این نمایشگاه به ابتکار و همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در برزیل برپا شده است و تا دهم شهریور ماه دائر است.

سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 از 16مرداد ماه با حضور 10 هزار و 444 ورزشکار از 206 کشور در 28 رشته ورزشی در شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده است.

کاروان ورزشی ایران با 64 ورزشکار در 14 رشته بوکس، پینگ پنگ، تیراندازی، تیر و کمان، قایقرانی، وزنه برداری، دوومیدانی، تکواندو، جودو، شمشیربازی، والیبال، کشتی آزاد و فرنگی، شنا و دوچرخه سواری در این دوره از بازی ها شرکت کرده است.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: المپیک 2016 ریو -