بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان علیرضا بیرانوند، تصمیم گرفت قید پیشنهاد فنرباغچه را زده و در پرسپولیس بماند.

به گزارش فرتاک ورزشی ،گلر شماره یک تیم ملی بر خلاف برخی فوتبالیست‌های وطنی پیشنهاد واقعی از ترکیه داشت و حتی رسانه‌های CNN ترک،‌ ملیت و صباح هم آن را تأیید کردند. بیرانوند به لطف عملکرد خیره کننده در تیم ملی و  نخوردن حتی یک گل(!) در مسابقات مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 توجه تیم مطرح و پرطرفدار فنرباغچه را به خود جلب کرد. او می‌توانست با تحت فشار گذاشتن باشگاه، موش و گربه بازی به سبک برخی بازیکنان و گرفتن رضایتنامه به هر شکل ممکن رویه دیگری در پیش گرفت. بیرانوند تماس ترک‌ها را بی‌پاسخ گذاشت و همه چیز را به باشگاه پرسپولیس واگذار کرد چون تا سال 1400 با این تیم قرارداد داشت. رفتار حرفه‌ای و صادقانه علیرضا بیرانوند می‌تواند الگویی برای برخی فوتبالیست‌های داخلی باشد که با پیش کشیدن پیشنهادات خیالی آن سوی آبی و به لطف تبلیغات دروغین باشگاه‌ها را می‌دوشند! دیروز و پس از قطعی شدن ماندن بیرانوند در پرسپولیس دقایقی با او گپ زدیم که مثل همیشه صادقانه حرف زد.

 

* بالاخره در پرسپولیس ماندگار شدی؟

بله، این تصمیمی بود که با قلبم گرفتم. شاید اگر می‌خواستم جور دیگری باشم یا به اروپا، پول و این مسائل فکر کنم باید هر طوری بود می‌رفتم اما ندای قلبی‌ام گفت که بمانم.

 

* نظر باشگاه چه بود؟

آقایان طاهری و ترکاشوند همیشه به من لطف داشته و دارند. آنها می‌دانند من آدم صادقی هستم و حتی تعصب خودم به پرسپولیس را با تمدید قرارداد تا سال 1400 ثابت کردم. در ماجرای پیشنهاد فنرباغچه هم همه چیز را بر عهده باشگاه گذاشتم چون قرارداد داشتم و خودم سکوت کردم.

 

* فردا روز بابت تصمیم جدیدت و ماندن در پرسپولیس و نرفتن به فنرباغچه پشیمان نمی‌شوی؟

امیدوارم این‌طور نشود. من اهداف بزرگی در سر دارم که ان‌شاءا... به آن برسم.

 

* مثلاً چه اهدافی؟

(بعد از کمی مکث) می‌خواهم قهرمانی لیگ هفدهم و بعد لیگ قهرمانان آسیا را در کنار هواداران پرسپولیس جشن بگیرم. این پرسپولیس پتانسیل زیادی دارد و امیدوارم با حمایت مسئولان  و مردم به قهرمانی آسیا هم برسیم.

 

* ظاهراً برانکو هم گفته بود جلوی پیشرفت بیرانوند را نمی‌گیرم؛ نظری نداری؟

این لطف برانکو را نشان می‌دهد. گفتم که می‌توانستم بروم ولی با قلبم تصمیم گرفتم بمانم.

 

* اصولاً علیرضا بیرانوند آدمی احساساتی است؛ قبول داری؟

خب من این‌جور هستم. معمولاً روی احساس تصمیم می‌گیرم و این بار هم خواستم بمانم.

 

* مصاحبه ما به پایان رسید؛ صحبتی با هواداران پرسپولیس نداری؟

بنویسید مخلص همه هواداران پرسپولیس هم هستم!

 

اما بشنوید از «مصطفی سلیمانی» وکیل علیرضا بیرانوند که در خصوص ماندن گلر ملی‌پوش در پرسپولیس می‌گوید: شرایط انتقال علیرضا بیرانوند به باشگاه معتبر فنرباغچه مهیا بود. باشگاه ترکیه‌ای هم نماینده خود را به ایران فرستاد و چندین مرتبه با ما تماس گرفت که با توجه به اینکه بیرانوند با پرسپولیس قرارداد داشت همه چیز را بر عهده باشگاه گذاشتیم. علیرضا در این مدت رفتاری حرفه‌ای نشان داد و تابع تصمیم باشگاه پرسپولیس بود. دست آخر هم خودش به من گفت می خواهد در پرسپولیس بماند و به تیم محبوبش برای دفاع از عنوان قهرمانی کمک کند.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: بیرانوند - فنر باغچه -