رئیس فدراسیون آماتوری ورزش کارگری کشور گفت: هم اکنون ۳۳ انجمن و تشکل ورزشی و ۳۱ هیات ورزشی در سطح کشور در توسعه ورزش های آماتور فعالیت می کنند.

۶۴ انجمن و هیات ورزشی در توسعه ورزش های آماتوری در کشور فعالیت می کنند

 

به گزارش فراک ورزشی ،امیر حسینی در مجمع انتخاباتی رئیس هیات ورزش کارگری استان اردبیل توسعه ورزش و سلامت محوری را از اولویت های فدراسیون ورزش کارگری عنوان کرد و گفت: ما به دنبال داشتن جامعه ای سالم و بانشاط با بهره وری بالا هستیم.

وی با اشاره به حضور کاروان ورزشی کارگران ایران در پنجمین دوره بازی های جهانی کارگران در کشور لتونی اظهار کرد: پنجمین دوره بازی های جهانی ورزش کارگری ۲۳ تا ۲۸ خردادماه در شهر ریگا پایتخت لتونی برگزار شد و کاروان اعزامی ایران با کسب ۳۶ مدال طلا، ۱۴ مدال نقره و ۱۴ مدال برنز و در مجموع با کسب ۶۴ مدال در رشته های مختلف به کار خود پایان داد.

وی بیان کرد: ورزش باعث سلامت روحی و جسمی افراد می شود و برهمین اساس حضور کارگران ورزشکار ایران در چنین مسابقاتی یکی از راه های افزایش شادابی روحی و روانی آنان برای کمک به افزایش بهره وری است.

وی با اشاره به عدم حضور ورزشکاران ایرانی در مقابل ورزشکاران رژیم صهینوستی در مسابقات جهانی لتونی اضافه کرد: این موضوع بیانگر این است که ورزشکاران ما چقدر به انسانیت و اخلاق پایبند هستند و این کار از صدها مدال ارزشمند است.

وی رونق صنعت گردشگری ورزشی را مورد تاکید قرار داد و گفت: شاید برای ایجاد اشتغال برای هر نفر در دیگر صنایع بیش ۲از میلیارد ریال سرمایه گذاری لازم باشد اما با یکصد الی ۲۰۰ میلیون ریال یعنی یک دهم دیگر صنایع می توان در صنعت گردشگری ورزشی برای هر نفر شغل ایجاد کرد.

حسینی افزود: با تصویب هیات امنای فدارسیون ورزش کارگری از سال آینده ایران به عضویت بازی های جهانی شرکت ها در می آید.

رئیس فدراسیون آماتوری ورزش کارگری از حضور ورزشکاران کارگر ایران در دومین دوره مسابقات جهانی شرکت ها که سال آینده در کشور فرانسه برگزار خواهد شد، خبر داد.

وی با اشاره به قابلیت ها و پتانسیل های موجود در استان اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل یکی از قطب های ورزش کارگری است به طوری که سه مدال مسابقات جهانی ۲۰۱۷ شهر ریگا لتونی توسط ورزشکاران این استان کسب شد.

وی بیان کرد: اردبیل زیر ساخت های ورزشی مناسبی دارد و در صنعت گردشگری ورزشی دارای قابلیت های بی نظیری در کشور است که می تواند در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه مثمر ثمر واقع شود.

در مجمع انتخاباتی هیات ورزش کارگری استان اردبیل که سه نفر برای کسب ریاست این هیات کاندیدا شده بودند علی مهری با کسب ۱۶ رای از ۱۸ رای ماخوذه به مدت چهار سال رئیس هیات ورزش کارگری استان اردبیل انتخاب شد.

تجلیل از مدال آوران اردبیلی مسابقات جهانی کارگران ۲۰۱۷ ریگا - لتونی از دیگر قسمت های این مراسم بود.

 

انتهای پیام/