قهرمان وزن 57 کیلوگرم مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد می گوید، آماده رویارویی با هر کشتی گیری در مسابقات انتخابی بود و ای کاش تمامی مدعیان در این مسابقات حاضر می شدند.

به گزارش فرتاک ورزشی ،رضا اطری پس از قهرمانی در وزن 57 کیلوگرم رقابت های انتخابی تیم کشتی آزاد، در خصوص سطح این مسابقات گفت:

مسابقات انتخابی مهم ترین و با کیفیت ترین مسابقات داخلی کشتی در طول یک سال است و تمامی نفرات با آمادگی کامل در این رقابت ها حاضر می شوند تا به دوبنده تیم ملی دست پیدا کنند که همین عامل باعث می شود این مسابقات هر ساله در سطح بسیار بالایی برگزار شود، خصوصا این که نفر برتر هر وزن پس از پیروزی در دو مسابقه از سه مسابقه در فینال تعیین می شود. 

من هم با برنامه ریزی ها و تمرینات منظمی که پشت سر گذاشته بودم، برای کسب بهترین نتیجه پا به این مسابقات گذاشتم که خدا را شاکرم با قهرمانی در این مسابقات مزد زحماتم را گرفتم.

وی در گفتگوی اختصاصی با طرفداری ادامه داد:

در ماه های اخیر به دلیل حضور در تورنمنت های متعدد از جمله، علی اف، یارگین و قهرمانی آسیا فشارهای زیادی را متحمل شده بودم و برگرداندن بدنم برای مسابقات سنگینی چون انتخابی تیم ملی خیلی سخت بود، اما من هدفم مشخص بود و برای رسیدن به هدفم سخت ترین تمرینات و فشارها را به جان خریدم تا در مسابقات انتخابی به عنوان قهرمانی دست پیدا کنم.

رضا اطری

اطری درباره غیبت حسن رحیمی و یونس سرمستی در مسابقات انتخابی که از مدعیان پوشیدن دوبنده تیم ملی در این وزن محسوب می شوند، اظهار کرد:

من به گونه ای تمریناتم را دنبال کردم که با غلبه بر تمامی این مدعیان به عنوان نخست مسابقات انتخابی دست پیدا کنم. 

ای کاش تمامی مدعیان پوشیدن دوبنده تیم ملی در مسابقات انتخابی تیم ملی شرکت می کردند و با آن ها کشتی می گرفتم، زیرا از مدت ها قبل خود را برای رویارویی با آن ها آماده کرده بودم و دلم می خواست مسابقات انتخابی تیم ملی در این وزن با حضور تمامی  مدعیان برگزار شود.

دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا در پاسخ به این سوال که آیا حاضر است در انتخابی درون اردویی با حسن رحیمی رو در رو شود یا خیر، گفت:

من همیشه مطیع تصمیمات کادر فنی تیم ملی بوده و هستم. کادر فنی ملاک حضور در مسابقات جهانی را موفقیت در مسابقات انتخابی عنوان کرد و من هم در این مسابقات حاضر شده و به عنوان نخست رسیدم. حال اگر کادر فنی بخواهد در مسابقه دیگری شرکت کنم، با جان و دل به تصمیم شان احترام گذاشته و کشتی می گیرم.

رضا اطری

اطری در پاسخ به این سوال که چرا اینقدر در امتیاز دادن به حریفان دست و دلباز است، گفت:

امتیازاتی که در مسابقات کشتی اوزان پایان بین کشتی گیران رد و بدل می شود، بسیار بیشتر از میانوزن ها و اوزان سنگین هستند، من هم ممکن است در مسابقه ای روی اشتباهاتم امتیازاتی را از دست بدهم، اما تماش تلاشم را می کنم تا آن امتیازات از دست رفته را جبران کنم. مهم این است که در پایان هر مسابقه به پیروزی برسم. البته در آینده سعی می کنم با کمک مربیان و مشاهده کشتی های خود نواقصم را در دفاع کشتی رفع کرده و حتی الامکان امتیازات کمتری را به حریفانم بدهم.

ملی پوش وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد درباره رویارویی احتمالی با ولادیمیر خینچگاشویلی، بهترین سبک وزن کشتی دنیا در صورت اعزام به مسابقات جهانی اظهار کرد:

این کشتی گیر گرجستانی نه تنها یکی از بهترین کشتی گیران سبک وزن جهان، بلکه یکی از فنی ترین کشتی گیران در بین تمامی اوزان کشتی است و از هوش بالایی برخوردار است. البته در مسابقات اخیر در وزن 61 کیلوگرم به میدان رفت و نمی دانم که آیا به 57 کیلوگرم باز می گردد یا خیر. در هر صورت اگر به عنوان نماینده ایران در وزن 57 کیلوگرم در مسابقات جهانی پاریس به میدان بروم، از قبل با کمک کادر فنی روی نقاط ضعف و قوت این کشتی گیر کار خواهم کرد و مطمئن باشید برای شکست دادن او به روی تشک خواهم رفت.

رضا اطری

این کشتی گیر بابلی در پایان خاطر نشان کرد:

من زحمات زیادی کشیدم و خوشحالم که به قهرمانی مسابقات انتخابی دست پیدا کردم و این قول را به مردم عزیز کشورم می دهم که اگر کادر فنی مرا لایق پوشیدن دوبنده تیم ملی در مسابقات جهانی بداند، تمام تلاشم را می کنم تا بهترین کشتی های عمرم را در این مسابقات بگیرم و با کسب یک مدال خوشرنگ دلشان را شاد کنم. از خانواده و مربیانم ، به خصوص آقای محمود حسن نیا هم تشکر می کنم که برایم زحمات فراوانی کشیدند.

 

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: کشتی - اطری -