به گزارش فرتاک ورزشی،

 الان همه جا بحث بر سر این است که مدیران استقلال در فصل نقل‌وانتقالات عملکردی عالی و بی‌نظیر داشتند و تیمی ساخته‌اند که بی هیچ بهانه‌ای باید قهرمان لیگ هفدهم شود. فضا طوری است که حتی خود منصوریان هم در مصاحبه‌هایش به شدت از عملکرد مدیران باشگاه تمجید کرده و گفته هیچ بهانه‌ای برای ناکامی موجود نیست. با این وجود به نظر می‌رسد استقلالی‌ها حدقل سه شکست بزرگ در این تابستان داشتند که شاید اثراتش در طول فصل مشخص شود. آنها سه بازیکنی را از دست دادند که چه بسا اگر می‌آمدند، استقلال بدون بسیاری از خریدهای جدیدش هم تیم خوبی می‌شد.

رامین رضاییان

ماه‌ها انتظار استقلالی‌ها برای پیوستن رامین رضاییان به این تیم بی‌نتیجه ماند و ستاره تیم ملی ایران در نهایت تصمیم گرفت برای دو سال به عضویت یک باشگاه بلژیکی در بیاید. استقلالی‌ها بسیار امیدوار بودند با توجه به شکافی که بین رامین و پرسپولیس به وجود آمده، بتوانند او را آبی‌پوش کنند. در این میان حتی گفته می‌شد استقلالی‌ها با رقم درخواستی رامین که ظاهرا بالای دو میلیارد تومان بوده موافقت کردند، اما در نهایت رضاییان نیامد. اگر رامین آبی‌پوش می‌شد، قطعا سمت راست خط دفاعی این تیم راه می‌افتاد و به یک نقطه قوت درست و حسابی برای استقلال تبدیل می‌شد. آنها الان برای این پست وریا غفوری را دارند که مصدومیت‌های پیاپی‌اش اعصاب هواداران را به هم ریخته و البته خسرو حیدری که شاید در این سن و سال بیشتر راحت باشد به عنوان هافبک راست بازی کند.

رابسون جانواریو

دفاع وسط برزیلی استقلال در فصل گذشته نمایش‌های درخشانی برای این تیم ارایه داد. آبی‌ها خیلی امیدوار بودند رابسون برای فصل جدید هم در این تیم بماند و بدرخشد، اما مساله قرارداد او با باشگاه برزیلی حل نشد و حداقل تا این لحظه خبری از جانواریو نیست. اگر این بازیکن جوان در استقلال می‌ماند، حضور او در کنار پژمان منتظری می‌توانست قوت قلبی برای آبی‌ها باشد، اما این اتفاق رخ نداد. بین جانواریو و پادوانی قطعا استقلالی‌ها ترجیح می‌دادند نفر اول در تیم باقی بماند، اما چاره‌ای جز حفظ پادوانی که سن بالایی هم دارد، باقی نماند.

کاوه رضایی

این یکی از همه بدتر است. کاوه رضایی پارسال به خصوص در لیگ گل‌های زیادی برای استقلال نزد، اما حضوری همیشه موثر و کلیدی داشت. او به عنوان مهاجم نوک تیمی که چندان هم هجومی نبود، آقای پاس گل لیگ شانزدهم شد که به وضوح نشان از توانایی‌های کاوه دارد. با این وجود او خیلی ناگهانی تصمیم به ترک استقلال گرفت و این مساله آنقدر برای باشگاه گران آمد که آنها به رضایی لقب «اروپا ندیده» دادند! البته این تیم برای فصل جدید مهاجمانی مثل سجاد شهباززاده و حسن بیت‌سعید را در اختیار گرفته، اما شاید خود منصوریان بهتر از هر کس دیگری بداند اینها برای او کاوه نمی‌شوند.

 

 

انتهای پیام/