رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا صبح امروز با کسب چهار نشان نقره و برنز و صعود چهار عضو تیم ملی کشورمان به دیدار نهایی در قزاقستان آغاز شد.

هفته دوم سوپر لیگ کاراته بانوان

 

به گزارش فرتاک ورزشی ،رقابتهای کاراته قهرمانی رده های سنی آسیا صبح امروز با حضور ۶۶۰ کاراته کا از ۲۷ کشور به میزبانی قزاقستان در سالن «دولت» شهر آستانه آغاز شد که در همین ابتدای کار ۵ عضو تیم کاراته کشورمان به دیدار فینال راه یافتند.

حدیث جمال کاتاروی جوانان پس از برتری مقابل چین تایپه نماینده مالزی دارنده نقره نوجوانان آسیا را ۳ بر ۲ شکست داد و به فینال رسید. وی در فینال به مصاف نماینده هنگ کنگ خواهد رفت.

سید مجید وکیلی هم پس از غلبه بر نمایندگان ازبکستان، هنگ کنگ و چین تایپه با نتیجه مشابه ۴ بر ۱ به فینال راه یافت. وی در این مرحله نتیجه را نماینده ژاپن واگذار کرد و نقره گرفت. در کاتای انفرادی جوانان، احمدرضا محمودی در مبارزه نخست مقابل مالزی شکست خورد و در جدول شانس مجدد حریفانی از ازبکستان و عربستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

 در وزن۵۷-کیلوگرم، حسین خدری ابتدا برابر ازبکستان پیروز شد، سپس نماینده مالزی را ۲ بر صفر از پیش رو برداشت و در مبارزه سوم عربستان را ۸ بر ۷ شکست داد و راهی فینال شد. در وزن ۶۳- کیلوگرم، عرفان داودی مقابل نماینده مالزی ۹ بر یک پیروز شد. سپس مقابل حریف تایلندی ۳ بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت

کامران بصیری دیگر نماینده ایران بود که راهی دیدار نهایی شد. وی در وزن ۷۰+کیلوگرم ابتدا حریف ژاپنی را ۳ بر صفر شکست داد و سپس موفق اردن را ۳ بر  از پیش رو برداشت و راهی فینال شد.

همچنین زینب سادات حسینی در کاتای انفرادی نوجوانان ابتدا ۳ بر ۲ بر چین تایپه غلبه کرد و در دومین مبارزه برابر کاتاروی ژاپنی ۵ بر صفر نتیجه را واگذار کرد.وی در جدول شانس مجدد برابر حریفی از هنگ کنگ قرار گرفت و ۴ بر یک به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

در رقابتهای کومیته و در وزن ۵۴+کیلوگرم حدیث طالبی با نتیجه ۴ بر صفر برابر قرقیزستان پیروز شد و در ادامه ۲ بر صفر مقابل چین تایپه به برتری رسید.وی در مبارزه سوم ۲ بر صفر به ژاپن باخت و در جدول شانس مجدد امارات ۲ بر صفر از پیش رو برداشت و برنز گرفت.

پوریا اقدسی در وزن ۵۲-کیلوگرم، ابتدا حریفی از چین تایپه را ۲ بر یک شکست داد و در ادامه موفق شد ۳ بر صفر بر نماینده اردن غلبه کند.  اقدسی در سومین مبارز ه مقابل قزاقستان ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد تا در جدول شانس مجدد عربستان را ۵ بر صفر شکست داد و به مدال برنز رسید.

 در وزن ۷۰- کیلوگرم، امیرحسین بیگدلی به نماینده عربستان ۲ بر صفر باخت. در جدول شانس مجدد ماکائو را ۳ بر صفر از پیش رو برداشت و در ادامه با حاضر نشدن حریف ژاپنی به برتری رسید و صاحب مدال برنز شود.

معصومه محسنیان و سیده سوده خلیلی هم دیگر کاراته کاهای ایران بودند که توفیقی در کسب مدال نداشتند.

 

انتهای پیام/