ملی پوش کرمانشاهی تکواندو ایران با اشاره به مصدومیتی که در مسابقات جهانی کره جنوبی نصیبش شد، گفت: همین مصدومیت باعث دوری یک ماهه از میادین و از دست دادن رقابت های گرندپری مسکو شد.

به گزارش فرتاک ورزشی ،مسعود حجی زواره روز پنجشنبه اظهار کرد: مسابقات گرندپری سال 2017 حدود 20 روز دیگر در مسکو روسیه برگزار می شود و امتیازات آن برای افزایش رنکینگ المپیک حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: با این حال از چند روز دیگر تمرینات خود را پیگیری می کنم تا بتوانم در رقابت های آینده به ترکیب تیم ملی باز گردم.

حجی زواره در خصوص مسابقات جهانی تکواندو نیز گفت: بدشانسی و مصدومیت بی موقعی که در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جهانی کره جنوبی نصیبم شد، مدال طلای این رقابت ها را از من گرفت و در نهایت به نشان برنز قناعت کردم.

وی تصریح کرد: مسابقات جهانی هر 2 سال یکبار برگزار می شود که در رقابت های اخیر به واسطه حضور 183 کشور جهان رنگ و بوی دیگری گرفته بود و اکثر تکواندوکاران برتر جهان در آن حضور داشتند.

ملی پوش وزن 74- کیلوگرم تکواندو ایران ادامه داد: تیم کشورمان نیز با کسب 2 مدال نقره و یک برنز توانست عنوان سوم مسابقات جهانی کره جنوبی را کسب کرد.

وی خاطرنشان کرد: رقابت های جهانی پس از مسابقات المپیک بزرگترین رویداد ورزشی در رشته تکواندو محسوب می شود و در تمامی دوره ها نیز شاهد رقابت نزدیکی بین تیم ها و نفرات شرکت کننده بوده ایم.

حجی زواره در ادامه و با تاکید بر اینکه وی پیش از آغاز مسابقات فقط با هدف کسب مدال طلا در رقابت های جهانی حضور پیدا کرده است، گفت: همه چیز تا دیدار برابر حریف مصری در مرحله یک چهارم نهایی خوب پیش می رفت تا اینکه با ضربه خطای حریف مصدوم شدم.

وی در پایان گفت: با 43 امتیازی که در مسابقات جهانی کره جنوبی کسب کردم با سه پله صعود در رده ششم برترین های وزن 74- کیلوگرم جهان ایستادم.

 

انتهای پیام/