مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: بازی سوپر جام بین دو تیم فوتبال پرسپولیس و نفت تهران به عنوان قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی 30 شهریورماه برگزار می شود و تغییری در این تاریخ رخ نخواهد داد

به گزارش فرتاک ورزشی ،«سعید فتاحی» امروز (پنجشنبه) در مورد همزمانی شدن شهرآورد اروپایی دو تیم استقلال و پرسپولیس با سوپرجام ایران افزود: مجوز باشگاه پرسپولیس برای برگزاری شهرآورد 22 تا 27 تیرماه است و طبق برنامه نیز 30 تیر باید سوپرجام برگزار شود و هیات رئیسه سازمان لیگ با هر گونه تغییرمخالف است.

وی گفت: برای تغییر زمان بازی باید ابتدا باشگاه نفت تهران موافق باشد و حتی اگر این باشگاه نیز موافقت خود را اعلام می کرد، باشگاه پرسپولیس باید به صورت رسمی نامه نگاری و درخواست خود را به هیات رئیسه سازمان اعلام می کرد. اما با توجه به اینکه رقابت های لیگ برتر فوتبال از ابتدای مرداد ماه آغاز می شود، تغییری در زمان برگزاری سوپر جام رخ نخواهد داد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: یکی دیگر از دلایلی که سازمان لیگ نمی تواند زمان سوپرجام را تغییر دهد، فشردگی رقابت های لیگ و برنامه های تیم ملی وهمچنین حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا است.

فتاحی در پاسخ به این پرسش که اگر تیم پرسپولیس در سوپرجام حاضر نشود، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ گفت: برابر قانون با جریمه نقدی و انضباطی روبرو می شود.

دیدار سوپر جام بین دو تیم پرسپولیس و نفت تهران طبق اعلام سازمان لیگ قرار است ساعت 21 روز 30 تیرماه در ورزشگاه آزادی برگزار‌شود.

از طرف دیگر پس از توافق جدید بین مسئولان برگزارکننده و پلیس فدرال آلمان با حامی مالی دو باشگاه، قرار شد شهر آورد اروپایی سرخآبی ها نیز در شهر بیله‌ فلد آلمان به جای 25 تیرماه در تاریخ 31 تیرماه ساعت 22 انجام شود.

ورزشی**9029**1584

مصاحبه کننده: محمد مهدی موذن**انتشاردهنده:مریم مولوی

 

انتهای پیام/