ورزشکاران المپیک در برزیل در تیر رس هکرها قرار گرفته اند.

به گزارش سرویس المپیک فرتاک ورزشی و به نقل از بیزینس اینسایدر، دولت برزیل طی برگزاری بازی‌های المپیک ریو دو ژانیرو 85 هزار سرباز مسلح و پلیس را برای برقراری امنیت در خیابان‌ها مستقر کرده غافل از اینکه تهدیدهای بزرگتری از جمله اینترنت علیه بازدیدکنندگان این بازیها وجود دارد.

 

چندین گزارش و تجزیه و تحلیل از کارشناسان نشان می‌دهد که یکی از بزرگترین تهدیدها برای بازدیدکنندگان در ریو مسئله "اینترنت" است.

 

گزارشاتی که از جانب شرکت امنیت سایبری  Fortinet مطرح شده نشان دهنده این است که حجم آثار مخرب و حملات فیشینگ در برزیل در حال افزایش است.

 

این کشور شاهد افزایش 83 درصدی در آدرسهای مخرب بوده که این میزان در مقایسه با سایر نقاط جهان بسیار زیاد است زیرا این میزان در نقاط دیگر جهان تنها 16 درصد رشد داشته است.

 

با توجه به یک گزارش از شرکت کسپراسکای، برزیل دارای بیشترین حملات فیشینگ بوده و این هکرها در زمان بازی‌های المپیک، ورزشکاران را نشانه گرفته اند.

 

محققان کسپراسکای همچنین اعلام کردند که آزمایشات امنیتی مختلف در برزیل نشان داده است که تقریبا از هر چهار اتصال و دسترسی به اینترنت بی‌سیم توسط گردشگران، یک دسترسی نسبت به حملات سایبری آسیب پذیر است.

 

شورای امنیتی خارج از کشور آمریکا(OSAC) گزارش می دهد که تلفات سالانه مربوط به امنیت سایبری و کلاهبرداری آنلاین در برزیل به میلیاردها دلار رسیده است.

 

برزیل همچنان اولین رتبه را از نظر جرایم اینترنتی در سراسر جهان دارد.

 

گزارش‌های اخیر نشان می دهد که گروه هایی از مجرمان اینترنتی از دیگر نقاط جهان در حال تلاش برای برقراری ارتباط با مجرمان اینترنتی در برزیل هستند و  500 هزار بازدیدکننده این بازدیدها ممکن است هدف این مجرمان اینترنتی قرار گیرند.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: المپیک ریو 2016 -