موسوی: با تمام توان در رقابت های المپیک حاضر می شویم. انتظارات از ما بالاست اما به نظر خودم اگر ما به جمع 8 تیم برتر صعود کنیم نتیجه خوبی گرفته ایم

به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی، تیم ملی والیبال پس از استراحتی کوتاه دوباره استارت زد تا این بار برای میدان بزرگی همچون المپیک ریو آماده شود. رائول لوزانو سرمربی تیم ملی هم 13 بازیکن نهایی خود را برای حضور در المپیک 2016 انتخاب کرد.

سعید معروف، مهدی مهدوی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، مصطفی شریفات، شهرام محمودی، امیر غفور، فرهاد قائمی، حمزه زرینی، محمد جواد معنوی نژاد، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی  بازیکنانی هستند که در ادامه تمرینات گروه الف حضور خواهند داشت. در پایان این مرحله از اردو اسامی 12 بازیکن نهایی ایران برای شرکت در بازیهای المپیک از سوی لوزانو اعلام خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران خرداد ماه امسال پس از 52 سال برای نخستین بار جواز حضور در بازیهای المپیک را کسب کرد. مردان والیبال کشورمان از 16 مرداد در نخستین تجربه خود برای خلق یک حماسه ماندگار دیگر در تاریخ ورزش کشور رقابت خود را با 11 تیم حاضر در این مسابقات آغاز خواهند کرد.

 

رقابت های ژاپن بدن بچه ها را خالی کرد

محمد موسوی مدافع خوب تیم ملی والیبال کشورمان معتقد است که والیبالی ها تنها به کسب سهمیه المپیک بسنده نخواهند کرد و در المپیک ریو هم حرف برای گفتن دارند.او درباره شرایط تیم ملی والیبال به کاپ گفت: بعد از رقابت های لیگ جهانی که پشت‌سر بازی های انتخابی المپیک برگزار شد واقعا خسته بودیم و بدن های مان نیاز به استراحت داشت. در واقع رقابت های ژاپن بدن بچه ها را خالی کرد و خوشبختانه زمان داشتیم و توانستیم کمی استراحت کنیم. با روحیه خوبی تمرینات را شروع کردیم و در این چند روز هم توانسته ایم تمرینات خوبی را پشت سر بگذاریم.

 

هفتمی در لیگ جهانی نتیجه خوبی بود

‌موسوی درباره عملکرد تیم در لیگ جهانی نیز گفت: در لیگ جهانی با وجود شرایطی که داشتیم عملکرد مان خوب بود. شرایط ما با دیگر حریفان فرق می کرد آنهم بخاطر اینکه ما تمام انرژی خود را برای انتخابی المپیک گذاشتیم و ما به سختی در لیگ جهانی بازی کردیم. با آن شرایط هفتم شدن به نظر من نتیجه خوبی بود به خصوص که هدف ما هم امسال از لیگ جهانی ماندگاری در سطح  A رقابت ها و نبرد با تیم های مدعی برای المپیک بود.

 

بالا رفتن انتظارات هم خوب است هم بد

‌موسوی با بیان اینکه انتظارات مردم از والیبال بالا رفته است اضافه کرد: خوشبختانه یا متاسفانه اینگونه است! اینکه انتظارات مردم بالاست هم خوب است و هم بد، خوب از آن جهت که به ما انگیزه می دهد تا با تمام توان بجنگیم و بد هم اینکه با دو باخت ما شروع می کنند به انتقاد کردن که این روی روحیه بازیکنان هم تاثیر می گذارد. در نهایت مردم همیشه از ما حمایت کرده اند و می دانند که ما تمام تلاش خود را در میدان می کنیم. ما هم از همه آنها ممنون هستیم.

 

حضور در بین 8 تیم برتر المپیک خوب و 4 تیم عالی است

مدافع تیم ملی درباره رقابت های المپیک ریو هم گفت:ما تمام توان خود را می گذاریم تا با شرایط آماده و صددرصدی راهی رقابت های المپیک شویم. هدف ما صعود به جمع 4 تیم برتر است. همانطور که گفتیم انتظارات از ما بالاست اما به نظر شخص خودم اگر ما به جمع 8 تیم برتر صعود کنیم نتیجه خوبی گرفته ایم اگر هم به 4 تیم برتر برسیم نتیجه عالی برای ما خواهد بود.

 

نیاز به کمی ریکاوری ذهنی داریم

بازیکن تیم ملی معتقد است که کمبودی ندارند و تمام امکانات برای تیم فراهم است. او گفت:خدارا شکر تمام امکانات برای ما فراهم است و شرایط خوبی داریم. کمبودی نداریم و این طور که گفته شده چند بازی تدارکاتی هم خواهیم داشت که بسیار خوب خواهد بود. طبق برنامه ریزی های شده چند روز هم زودتر به برزیل می رویم و می توانیم با شرایط خودمان را وفق دهیم. فقط نیاز به کمی ریکاوری ذهنی داریم . به هر حال بار روانی زیادی روی بازیکنان است و باید از لحاظ ذهنی هم آماده این میدان بزرگ شویم.  هم جسمی و هم روحی خسته ایم که تا حدودی این خستگی برطرف شده و انشاا... تا اعزام به آمادگی صدردرصدی خواهیم رسید.

 

پرتغال خوب بازی کرد و حقش قهرمانی بود

موسوی در پایان درباره تیم مورد علاقه اس در رقابت های فوتبال یورو 2016 گفت: طرفدار پروپاقرص پرتغال بودم و از قهرمانی پرتغال و رونالدو خوشحال شدم. بازی فینال خیلی چسبید و با اینکه رونالدو مصدوم شد اما پرتغال خوب بازی کرد و حقش قهرمانی بود.

 

انتهای پیام/