فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به وضعیت تیم ملی جوانان ایران در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا پرداخته است

به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی، وب‌سایت رسمی فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به رقابت‌های جوانان آسیا در تهران اشاره کرده و در این گزارش درباره تیم ملی ایران که برابر ژاپن تن به شکست داد پرداخته است.

در این گزارش آمده یکشنبه شب سختی برای ایران بود. شبی که تیم ملی جوانان بعد از دو برد در مسابقات قهرمانی آسیا برابر ژاپن، 81 بر 77 باخت و اولین شکستش در این مسابقات را تجربه کرد.

ایران نتوانست برابر ژاپن برنامه‌هایش را عملی کند و رقابت را به میهمانش واگذار کرد.

ژاپن در شبی که عملکرد خوبی داشت، با یک برد برابر میزبان شبی خوب برای خود رقم زد.

شکست برابر ژاپن، نتیجه‌ غیرقابل قبولی برای ایران بود که می‌خواست روند پیروزی‌هایش را ادامه دهد. ایران که بدون کاپیتانش امیرحسین آذری، اندونزی و قزاقستان را شکست داده بود، در شب بازگشت این بازیکن، برابر ژاپن باخت. ایران نتوانست برابر دفاع و سرعت ژاپن کاری کند. با این حال آذری که به دلیل آسیب‌دیدگی در دو بازی اول حضور نداشت در این مسابقه خوب کار کرد و 19 امتیاز و 5 ریباند داشت اما کاملاً تحت تأثیر مصدومیتش بود. همانطور که محمدحسین جعفری هم‌تیمی او می‌گوید آذری هنوز آسیب‌دیده است.

درباره اولین شکست ایران می‌توان گفت ملی‌پوشان جوان این تیم آن‌طور که باید خوب نبودند. اما دو بازی پیش رو دارند و باید برابر کره و لبنان برنده باشند.

جعفری می‌گوید: باید خیلی تلاش کنیم تا انتظارها را برآورده کنیم. ما برابر هوادارانمان به میدان می‌رویم و باید برابر آن‌ها برنده باشیم. فشار زیادی روی تیم است و باید از نظر روانی آماده شده و از این فشار خارج شویم.

نکته اینجاست که ایران باید در دفاع بهتر کار کند. ملی پوشان جوان ایران برابر اندونزی و قزاقستان خیلی خوب بودند اما دفاع آن‌ها برابر ژاپن، نمره قبولی نگرفت. ژاپن 22 بار توپ از دست رفته ایران را تصاحب کرد و 30 امتیاز از این راه به دست آورد. مطمئناً تیم ایران می‌داند تکرار شرایط دیدار با ژاپن، می تواند آن‌ها را برابر کره و لبنان به دردسر بیاندازد. اگر ایران می‌خواهد در بالای جدول قرار بگیرد، باید در ادامه‌ راه پیروز باشد.

جعفری در دقایق پایانی دیدار برابر ژاپن تلاش کرد تا تیم ملی از شکست بگریزد و اتفاق‌های سال 2006 دوباره تکرار نشود اما این اتفاق نیفتاد.

او می‌گوید ایران باید دفاع نفر به نفرش را بهتر کند. ما تماشاگران خیلی خوبی داریم و می‌خواهیم برابر آن‌ها برنده باشیم. با تمام قدرت برای آن‌ها به میدان می‌رویم تا مردم را که از روز نخست حمایتمان کردند خوشحال کنیم.

به هر حال اگر ایران در فرم خوبی باشد می‌تواند نتیجه بگیرد در غیر این صورت دوباره هوادارانش را ناامید خواهد کرد.

 

انتهای پیام/