بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا؛

نیمه نخست دیدار تیم های بسکتبال جوانان ایران و لبنان با برتری 44 بر 26 تیم کشورمان به پایان رسید

به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی، تیم ملی بسکتبال جوانان ایران ساعت 18 امروز پنجمین دیدار خود از گروه B بیست و چهارمین دوره بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا را مقابل لبنان، در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی آغاز کرد.

ترکیب اولیه ایران: ابوالفضل سیدی، امیرحسین جعفری، احسان صمدی، مهران رضایی و امیرحسین خندان‌پور

سرمربی: محمدرضا نوری

ترکیب اولیه لبنان: الدانی، ریزک، منصور، الغندور و الخور

سرمربی: جو مجاعص

کوارتر نخست؛ ایران 22- لبنان 9

گویا 2 شکست پیاپی مقابل ژاپن و کره‌جنوبی، بازیکنان جوان ایران را یک‌دل کرده بود تا مقابل لبنان جدی ظاهر شوند. 2 دقیقه از آغاز بازی گذشته بود که جعفری سبد اول را برای ایران دشت کرد. حضور موثر احسان صمدی در پست 3 با پرتاب‌های پیرامونی این بازیکن، کار را برای لبنان سخت کرده بود و در پی یکی از پرتاب‌های موفق صمدی، سرمربی لبنان در امتیاز 11 بر 5 به سود ایران درخواست وقت استراحت کرد. در بازگشت 2 تیم به میدان، جوانان ایران باز هم ابتکار عمل را به دست گرفتند تا در در پایان کوارتر نخست، 22 بر 9 قدرتمندانه به برتری برسند.

 

کوارتر دوم؛ ایران 22- لبنان 17

هرچند لبنانی‌ها که با 4 پیروزی و 8 امتیاز، صعود خود را به عنوان تیم نخست گروه B به یک چهارم نهایی قطعی کرده بودند اما آن‌ها نمی خواستند نخستین باخت را مقابل میزبان زخم‌خورده تجربه کنند. با وجود این داستان کوارتر دوم هم مشابه وقت نخست بود و تیم ایران با درخشش صمدی، مصطفی رضایی و خندان‌پور فاصله را با حریف بیشتر و بیشتر می‌کرد. تیم ایران در اواسط وقت دوم 33 بر 14 از حریف خود پیش بود و در این وقت مجاعص، سرمربی لبنان دست به کار شد و بازیکنان اصلی خود را به مدیان فرستاد. عاصی با شماره 8 و هاشم با شماره 4 از یاران اصلی این تیم بودند که به عنوان بازیکن جانشین وارد میدان شدند اما بازهم تیم ایران حاکم میدان بود در فاصله 2 دقیقه تا پایان نیمه نخست 18 امتیاز از حریف مدعی خود پیش افتاد. صمدی بازهم در بازی پیرامونی موفق بود و با شوتی 3 امتیازی جمع امتیازات ایران را به 44 رساند اما لبنانی‌ها این پرتاب را جواب دادند تا کوارتر دوم 22 بر 17 به سود ایران تمام شود و شاگردان نوری 44 بر 26 برنده به رختکن بروند. 

 

انتهای پیام/