تیم ملی بسکتبال کشورمان بعد از حذف از مسابقات انتخابی المپیک به اردوی دو ماهه خود در سال جدید پایان داد.

به گزارش فرتاک ورزشی؛ تیم ملی بسکتبال کشورمان با شکست سه شنبه شب مقابل مکزیک در مسابقات انتخابی المپیک به اردوی دو ماهه فشرده خود در سال جاری پایان داد.

ملی پوشان کشورمان از 12 اردیبهشت کار خود را در تهران آغاز کردند و پس از آن به غرب آسیا رفتند و آنجا قهرمان شدند. اردوی فیلیپین مقصد بعدی ملی پوشان بود که دو بازی دوستانه با تیم ملی ملی این کشور انجام شد.

مقصد بعدی ملی پوشان کشورمان تورنمنت اطلس اسپرت بود. حامد حدادی که در دو اردوی قبلی حضور داشت در این رقابت‌ها به جمع شاگردان بائرمن اضافه شد تا یک قهرمانی دیگر نصیب بلندقامتان کشورمان شود.

ملی پوشان کشورمان بعد از بازگشت از این رقابت‌ها چند روزی را استراحت کردند تا خودشان را برای دو اردوی لتونی و لیتوانی آماده کنند.

تیم ملی کشورمان که خود را برای حضور در مسابقات انتخابی آماده می‌کرد؛ اوایل تیرماه راهی لتونی شد. یک برد مقابل نیوزلند و یک شکست مقابل میزبان حاصل کار شاگردان بائرمن در این اردو بود.

ملی پوشان پس از آن راهی لیتوانی شدند و پس از سپری کردن سه روز اردو یک بازی دوستانه با آمادگی کامل راهی ایتالیا شدند.

براساس هدف گذاری بائرمن، تورین ایتالیا آخرین مقصد ایران در دور اول برنامه ها بود. ایران کارش را در مسابقات انتخابی با یونان آغاز کرد و شاید از قبل هم کاملا مشخص بود که شانسی برای برد در این مسابقه نداریم

، اما توپ های از دست رفته زیاد و کم تجربگی بازیکنان اختلاف را به حداکثر رساند.

در بازی دوم اما شرایط کاملا فرق می‌کرد. مکزیک تیمی هم سطح خود ایران بود و در مسابقه هم چنین چیزی ثابت شد. شاید اگر برخی اشتباهات و رفتارها اتفاق نمی‌افتاد، ایران می توانست برنده باشد. چیزی که تا یک دقیقه آخر هم اتفاق افتاده بود. حتما می‌‌توانستیم برنده بازی باشیم و دو ماه زحمت و تلاش نتیجه دهد، اما صد حیف که اینچنین نشد.

نشستن حامد حدادی در یک کوارتر روز نیمکت مقابل مکزیک که تاکنون سابقه نداشته است، نکته مهمی است که باید به آن پرداخته شود. چه اتفاقی افتاده است که بهترین و تاثیرگذارترین بازیکن ایران یک کوارتر تمام روی نیمکت بنشیند؛ آن هم در بازی مهمی همچون انتخابی المپیک!

به هر حال باید دید در آینده چه اتفاقاتی برای بسکتبال نسل عوض کرده ایران خواهد افتاد. به امید روزهای بهتر و موفق تر...


منبع: کاپ