تیم ملی والیبال در حالی به ریو سفر کرده است که آنالیزور این تیم در کنار سایر اعضای تیم حضور ندارد.

به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی، مدتی است که بحث حضور کادر فنی و مربیان تیم های و ورزشکاران ایران در رقابت‌های المپیک 2016 ریو مطرح است؛ برخی رشته ها یک ورزشکار دارند و مربیشان هم اعزام می‌شود، اما تیمی مانند والیبال برای قرار گرفتن آنالیزورش در کنار تیم دچار مشکل است.

چندی پیش اعلام شد که کمیته ملی المپیک 6 سهمیه برای کادر فنی به تیم ملی والیبال داده است که امیر خوش‌خبر سرپرست، رائول لوزانو سرمربی، خوان سیچلو و رحمان محمدی مربیان سیامک افروزی پزشک و فیزیوتراپ و کمال سیف مترجم تیم ملی این شش سهمیه را تشکیل می‌دهند.

با این حال نوید مشجری آنالیزور تیم ملی و آندرس اسپر مربی بدنساز نیز به ریو سفر کرده‌اند، اما به دلیل نداشتن آی‌دی کارت نه در دهکده بازی‌ها ساکن می‌شوند و نه می‌توانند وارد سالن برگزاری مسابقات شوند. قرار است این دو نفر با تهیه بلیت، در جایگاه تماشاگران بنشینند که با این شرایط مشجری باید با سختی‌های زیادی وظیفه خود را انجام بدهد.

این موضوع کمی ذهن اهالی والیبال را درگیر و برخی‌ها را هم نگران کرده است. در حالی که برخی‌ها معتقد هستند که فدراسیون کم‌کاری کرده است، مسئولان فدراسیون اعلام کردند که از مدت ها قبل درخواست‌های خود را به کمیته ملی المپیک ارسال کرده‌اند.

این روزها از ریو خبر می‌رسد که تیم ملی والیبال ایتالیا با 10 نفر کادر فنی که همگی آی دی کارت هم دارند و همچنین روسیه با 9 نفر کادر فنی که همگی آنها هم آی دی کارت دارند به ریو آمده‌اند، اما برای ایران شرایط کمی متفاوت است.

کمیته بین‌المللی المپیک براساس جایگاه کشورها در رده‌بندی المپیک و همچنین تعداد سهمیه‌های کسب شده به کشورها سهمیه کادر فنی می‌دهد؛ یعنی هر کشور به اندازه نصف ورزشکاران که در المپیک حضور دارند می‌تواند با خود کادر فنی به مسابقات اعزام کند.

حال اینکه چه اتفاقی افتاده و چرا تیم ملی والیبال ایران نتوانسته بدون در نظر گرفتن بدنساز و ماساژور، حداقل آنالیزور خود را به ریو اعزام کند، سوالی است که شاید مسئولان کمیته ملی المپیک بهتر بتوانند به آن پاسخ دهند. ایکاش شرایطی فزاهم می شد که آنالیزور تیم ملی والیبال نیز در ریو حضور پیدا می کرد تا کادر فنی والیبال به صورت کامل در المپیک حضور پیدا می کرد.

 

انتهای پیام/