سرمربی تیم والیبال جوانان گفت: در بازی تیم بزرگسالان مقابل آرژانتین، حریف بهتر از ما بازی کرد و مستحق برد بود.

به گزارش سرویس المپیک فرتاک ورزشی، بهروز عطایی در خصوص اولین بازی تیم ملی والیبال در المپیک 2016 برابر آرژانتین که با شکست سه بر صفر تیم کشورمان همراه بود، اظهار داشت: جنس بازی‌ المپیک و کیفیت آن با تمام مسابقاتی که در جهان  برگزار می‌شود متفاوت است. طبیعی است بار روانی و فشار خاص خودش را دارد و با توجه به اینکه تیم ما تجربه حضور در این مسابقات را نسبت به سایر رقبای خود را ندارد، دچار فشار بیشتری شده بود و این فشار روی عملکرد تیم ما تاثیر منفی داشت.

وی افزود: تیم آرژانتین بهتر از ما بازی کرد و مستحق برد بود. همچنین این تیم سابقه چند دوره حضور و مقام سومی المپیک را دارد. تمام این موضوعات به آرژرانتین کمک کرد تا برابر تیم ما به برتری برسد. بازیکنان ما نیز به دلیل اینکه ولاسکو سابقه چندین سال سرمربیگری تیم ملی را دارد، خود را محکوم به برد در برابر این مربی می‌دانستند که این موضوع فشار مضاعفی بر روی بازیکنان ما وارد کرد.

سرمربی تیم ملی جوانان در ادامه با اشاره به اینکه تیم ما در پست‌های دریافت کننده و قطر‌ پاسور دچار مشکل بود، عنوان کرد: آقای لوزانو به دلیل اینکه ما در این پست‌ها مشکل زیادی داشتیم اقدام به تعویض‌‌های زیادی کرد‌. اما فایده‌ای نداشت و چون این پست‌ها پست مهمی است و بیشترین امتیاز را کسب می‌کند، عملکرد منفی در این پست‌ها تاثیر خود را گذاشت و ما بازی را واگذار کردیم.

عطایی افزود: من فکر می‌کنم هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است و ما می‌توانیم با خارج شدن از این فضا و عملکرد بهتر، با برد برابر کوبا و مصر به دور بعد مسابقات صعود کنیم و می‌توانیم در دور بعد مسابقات یک عملکرد خارق العاده داشته باشیم.

کارشناس والیبال در ادامه با اشاره به اینکه ما در لیگ جهانی هم به سختی آرژانتین را شکست دادیم، ضمن اینکه ارژانتین با شناختی که از تیم ما با یک بازی دقیق، منظم و هدفمند توانست تیم ما را شکست دهد، اظهار داشت: توقع باخت سه بر صفر را نداشتیم ولی تیم‌ها با استراتژی متفاوتی آمده بودند، اما تیم ما دنبال این بود نفرات خود را در پست‌های مختلف بشناسد. ولاسکو در لیگ جهانی از بهترین بازیکن‌ خود استفاده نکرد و اکنون در المپیک از این بازیکن رونمایی کرد.

در پایان عطایی افزود: بازی‌های سختی پیش رو داریم ولی هیچ کدام از این تیم‌ها دست نیافتنی نیستند. ما توانایی و سابقه برد تمام این تیم‌ها را داریم. ما باید کاملا با برنامه و انسجام تیمی به مصاف سایر حریفان بریم و من فکر می‌کنم در این صورت موفق می‌شویم.

 

انتهای پیام/