تنش بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون والیبال به سطحی بی‌سابقه رسیده و حالا خبرنگاران اعزامی به رقابت‌های المپیک را نیز درگیر خود کرده است.

،

 نقطه آغاز این تنش‌ها اعتراض جدی ملی‌پوشان والیبال به لباس‌های تهیه شده از سوی کمیته المپیک برای کاروان ایران بود که البته بعد از بازتاب وسیع، با طرحی دیگر تعویض شد. والیبالی‌ها که به عنوان اولین تیم به ریو رفته بودند، در انتظار لباس‌های تازه طراحی شده ماندن اما سه ستاره این تیم در اعتراض به عدم حضور سرپرست تیم والیبال در رژه افتتاحیه شرکت نکردند. پس از این هم نوبت سرمربی آرام تیم والیبال بود که مسئولان کمیته المپیک را بابت عدم تدارکات مناسب زیرسوال برد، انتقادی که البته به تندی علیه سرپرست کاروان ایران پاسخ داده شد.

اما موضوع جدید، دامنه متفاوتی دارد. در گروهی که خبرنگاران اعزامی به المپیک عضو هستند، صحبت‌هایی درباره عدم مخابره اخبار و مصاحبه‌های تیم‌ملی والیبال در گرفته که واکنش برخی از اعضای این گروه است به رفتار بازیکنان تیم والیبال که بعد از شکست مقابل آرژانتین حاضر به گفت‌وگو با رسانه‌ها نشدند. البته شهرام محمودی ملی‌پوش والیبال پاسخ خبرنگاران را داد اما سایر اعضای تیم والیبال اعتنایی به درخواست خبرنگاران برای گفت‌وگو نکردند. البته خبرنگاران حوزه والیبال با این رفتار ناآشنا نیستند اما از آنجا که خبرنگاران حاضر در ریو در حوزه عمومی فعالیت می‌کنند، نسبت به این رفتار موضع تندی گرفته‌اند.

در شرایطی که تیم والیبال تا ساعاتی دیگر به دیدار تیم لهستان خواهد رفت، فدراسیون والیبال فعلا در مقابل شایعات ساکت است تا بعد از این مسابقه همه چیز مشخص شود. اگر تصمیم  جمعی خبرنگاران واقعا صحت داشته باشد، معنایی جز خودداری آنها از انتشار خبرهای اضافه بر آنچه که سایت فدراسیون روی خط می‌برد، نخواهد داشت.

گفته می‌شود نظر وزارت ورزش روی ریاست داورزنی بر کمیته المپیک علت اصلی به وجود آمدن این فضای خاص است. البته بدون شک مدیران از هر دو سو این داستان را تکذیب خواهند کرد.

 

 

انتهای پیام/