تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه المپیکی خود به مصاف مصر رفت. که تا الان برتری با شاگردان لوزانو در ست های اول و دوم بوده است.

به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابت‌های المپیک 2016 ریو از ساعت 17 برابر مصر قرار گرفت.

ترکیب ایران: سعید معروف، شهرام محمودی، عادل غلامی، سید محمد موسوی، مهدی مرندی، میلاد عبادی‌پور و فرهاد قائمی

 

شاگردان لوزانو از 3 بازی گذشته خود دو شکست با نتایج 3 بر صفر و  3 بر 2 به ترتیب برابر آرژانتین و لهستان و یک پیروزی 3 بر صفر برابر کوبا در کارنامه دارند. این در حالی است که مصری‌ها هم از 3 بازی گذشته خود دو شکست برابر روسیه و لهستان دارد و کوبا را هم با نتیجه 3 بر صفر شکست داده بود. تیم مصر پنجمین حضور المپیکی خود را تجربه می‌کند و در ریو با پیروزی بر کوبا به اولین برد تاریخ حضورش در المپیک هم دست یافته است.

ست اول؛ 28 بر 26 به سود ایران

مصری‌ها بازی را بهتر شروع کردند؛ آنها با زدن سرویس‌های پرشی و محکم شرایط را به سود خود می‌کردند. این در حالی بود که ملی‌پوشان ایران بیشتر از سرویس‌های هدفدار بهره می‌بردند.بازی تا امتیاز 10 بر 10 شرایط کاملاً برابری داشت. مصری‌ها اغلب از پاس‌های سرعتی بهره می‌برند که سرانجام مدافعان ایران از جمله محمد موسوی دست پاسور مصر را خواند و توانست پاس سرعتی وی را دفاع کندتا ایران 11 بر 10 پیش بیافتد.در ادامه شرایط کم کم به سود ایران شد تا اینکه در امتیاز 13 بر 11 به سود ایران شریف الشمرلی، سرمربی مصر درخواست وقت استراحت فنی کرد تا نکاتی را به شاگردانش گوشزد کند. در ادامه مصری‌ها توانستند بازی را به تساوی بکشانند، اما موفقیت آنها چندان ادامه نداشت، چراکه در امتیاز 18 بر 16 به سود ایران بازهم ورق به سود شاگردان لوزانو برگشت.در ادامه این مصری‌ها بودند که توانستند شرایط را به سود خود تغییر دهند. در امتیاز 19 بر 18 به سود مصر رائول لوزانو درخواست وقت استراحت کرد تا شاید شاگردانش بتوانند اختلاف را کم کرده و در نهایت پیروز این ست باشند.زمانی که بازی 22 بر 22 مساوی بود، لوزانو برای کسب امتیاز 23 درخواست بازبینی مجدد کرد و این امتیاز حساس به تیم ایران رسیدتا اینکه الشمرانی مجبور شد بازهم درخواست وقت استراحت کند.در امتیاز 25 بر 24 به سود ایران لوزانو دو تعویضه کرد تا مهدوی و غفور جایگزین محمودی و معروف شوند.این ست با نتیجه 28 بر 26 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ ایران 25  مصر 21

ست دوم را ایران خوب شروع کرد و توانست با نتیجه 2 بر صفر از حریف خود پیش بیافتد اما مصری‌ها با دو دفاع خوب توانستند نتیجه بازی را به تساوی بکشانند.مصری‌ها در ست دوم حتی یک لحظه هم پا پس نکشیدند و برای هر امتیاز کار را برای ایران سخت می‌کردند. بازی دو تیم تا امتیاز نهم در ست دوم هم مساوی پیش رفت، اما دو امتیاز سرویس متوالی از مصری‌ها نتیجه بازی 11 بر 9 کرد تا لوزانو درخواست وقت استراحت فنی کند.شاگردان لوزانو خیلی زود به بازی برگشتند و در امتیاز 14 بر 12 از مصر پیش افتادند تا الشمرانی درخواست وقت استراحت کند.در امتیاز 16 بر 15 یوسف، بازیکن مصری که می‌خواست از توپ برگشتی استفاده کند، پس از زدن اسپک و هنگام فرود به زمین از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شد و بازیکن دیگری جای وی را گرفت.در امتیاز 20 بر 17 به سود ایران لوزانو دو تعویضه کرد تا مهدوی و غفور جایگزین محمودی و معروف شوند. پاسور ایران بلافاصله پس از ورود به زمین پشت خط سرویس قرار گرفت.

 

ست سوم: ایران 25  مصر 

در ابتدای این ست هر دو تیم پا به پای هم امتیاز می گیرند و تا اینجای کار برابر 4 می باشند.

دو باره این امتیازات به صورت مساوی در حال پیش رفتن است و هر دو تیم در امتیاز 5 برابر می باشند.

برابری امتیازات هم چنان ادامه دارد و مصر چیزی برای از دست دادن ندارد و هر دو تیم در امتیاز 7 برابر هستند.

برتری دو امتیازی ایران در پوئن های10 بر 8 بسود ایران است.

 در ادامه باز هم بازیکنان ایران فاصله خود را بیشتر کردند و امتیاز 11 را در برابر 8 مصر کسب نمودند.

ایران هم چنان برتری دو امتیازی خود را در  برابر مصر حفظ کرده و نتیجه 14 بر 12 است.

بازی خوب و روان ایران هم چنان برتری را حفظ کرده است و نتیجه تا اینجای کار 17 بر 13 بسود ایران است.

بچه های ایران بازی خوبی را انجام می دهند وفاصله خود را هم چنان حفظ کرده اند و نتیجه تا کنون 20 بر 15 بسود ایران است.

 

پیش از این تیم های ملی والیبال ایران و مصر 8 بار به مصاف یکدیگر رفته بودند که سهم ایران و مصر از پیروزی به ترتیب 5 و 3 برد بوده است. آخرین مسابقه این دو تیم جام جهانی 2015 بود.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین مسابقه مرحله مقدماتی خود دوشنبه ساعت 22:30 به مصاف روسیه برود. این در حالی است که مصری‌ها در همین روز باید برابر آرژانتین به میدان بروند.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: المپیک 2016 ریو -