تیم والیبال ایران با پیروزی در ست‌های اول و دوم مقابل مصر در آستانه صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی المپیک قرار گرفت

به گزارش سرویس المپیک فرتاک ورزشی،تیم ملی والیبال ایران ساعت 17 امروز از دور چهارم رقابت‌های والیبال المپیک ریو به دیدار تیم مصر رفت.

ترکیب ابتدایی ایران: شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی (بازیکن آزاد)

سرمربی: رائول لوزانو

ترکیب ابتدایی مصر: عبدالحلیم، احمد صالح، عفیف احمد، عبدالرحیم ممدوح، حسام عبداله، محمد منعم و احمد عبدالال ( بازیکن آزاد)

سرمربی: شریف الشمرلی

 

ست نخست؛ ایران 28 - مصر 26

دو تیم در حالی گام به این دیدار حساس گذاشتند که هردو از رقابت‌های پیشین خود یک برد و دو شکست در کارنامه داشتند و پیروزی در این دیدار می‌توانست در حکم صعود برای هریک از آن‌ها باشد. این موضوع باعث شد هر دو تیم بازی پایاپایی را به در این دست به نمایش بگذارند. حضور موثر شهرام محمودی در قطر پاسور ایران، باعث شده بود، اکثر توپ‌های تیم کشورمان به شهرام ختم شود. آن سوی میدان هم این نقش برعهده احمد صالح، پشت‌ خط‌زن برجسته مصری‌ها بود. در اواسط ست نخست ایران با دفاع‌ خوب محمد موسوی 18 بر 16 پیش افتاد اما الشمرلی تقاضای وقت استراحت کرد. این تاکتیک باعث شد مصر عملکرد بهتری داشته باشد و این تیم در امتیاز  20 بر 19 پیش بیفتد. ایران امتیاز مساوی را گرفت و حتی می‌توانست پیش بیفتد اما عبادی‌پور دفاع شد تا بازهم مصر پیش بیفتد. در امتیاز برابر 22 بازهم فرصت در اختیار ایران قرار گرفت و آبشار شهرام به خارج از میدان رفت تا داور  امتیاز 23 را به مصر بدهد اما لوزانو درخواست بازبینی داد تا امتیاز 23 به ایران برسد و مصر بازهم وقت استراحت بخواهد. مصر بازی را مساوی کرد و دو تیم در امتیاز 24 هم مساوی شدند. سرویس صالح به تور خورد و تیم ایران بازهم به ست پوینت رسید. مهدوی در این لحظه جای معروف را گرفت و در حالی که همه چیز برای برد ایران مهیا بود، قائمی یک توپ آرام را به بیرون فرستاد تا در امتیاز 25 بازهم کار به تساوی کشیده شود. سرانجام بلندقامتان کشورمان این ست را 28 بر 26 به نام خود ثبت کردند.

ست دوم؛ ایران 25 - مصر 22

ست دوم با برتری تیم کشورمان آغاز شد و امتیاز سرویس موسوی باعث شد ایران در ابتدای این ست از حریف خود پیش بیفتد. مصری‌ها اما کوتاه بیا نبودند و با مقاومت خوب خود بازی را در امتیاز 5 به تساوی کشاندند. آن‌ها در امتیاز بعدی از بلندقامتان پیش افتادند. شاگردان لوزانو به خودآمدند و به حریف اجازه ندادند ابتکار عمل را به دست بگیرد. حضور حسام عبداله در خط سرویس مصر 2 امتیاز سرویس پیاپی برای شاگردان الشمرلی به ارمغان آورد و لوزانو در امتیاز 11 بر 9 به سود مصر درخواست وقت استراحت کرد تا خطر این بازیکن برطرف شود. این بار حضور موسوی در خط سرویس ایران باعث شد بلندقامتان کشورمان 14 بر 12 پیش بیفتند و کادرفنی مصر دست به کار شود و از وقت استراحت خود استفاده کند. در بازگشت دو تیم به میدان سرویس موسوی از تور عبور نکرد و در سرویس مصری‌ها عبادی‌پور توپ را به اوت کوبید تا بازهم کار به تساوی کشیده شود. کار خوب غلامی در دفاع و حمله 2 امتیاز پیاپی برای ایران داشت. ایران ضمن حفظ این برتری یک امتیاز دیگر گرفت تا به فاصله امتیازی 3 برسد. سرمربی مصر در امتیازات پایانی عبدالحسن اشرف، کاپیتان 41 ساله خود را هم به میدان فرستاد. در امتیاز 23 بر 22 مصر می‌رفت که بازی را به تساوی بکشاند اما تیزهوشی محمودی امتیاز را به ایران داد و تیم کشورمان با کسب امتیاز بعدی، 25 بر 22 ست دوم را هم به سود خود تمام کرد.

 

انتهای پیام/