زمانبندی مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال 2016 از 23 تا 28 تیرماه با 10 مسابقه

به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، مرحله مقدماتی سطح یک لیگ جهانی با حضور 12 تیم از 26 خرداد تا 13 تیرماه پیگیری شد و پنج تیم برتر شامل برزیل، آمریکا، صربستان، فرانسه و ایتالیا به مرحله نهایی که به میزبانی لهستان برگزار می شود، صعود کردند.

رقابت‌های مرحله نهایی لیگ جهانی امسال از 23 تا 28 تیرماه و در مدت شش روز پیگیری خواهد شد که سه روز نخست (چهارشنبه 23 تا شنبه 25 تیرماه) به دور مقدماتی این مرحله اختصاص دارد.

در این مرحله تیم لهستان (میزبان) با تیم های صربستان و فرانسه در گروه A و سه تیم برزیل، آمریکا و ایتالیا در گروه B با هم رقابت می کنند.

پس از سه روز مسابقه، تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود می کنند و تیم های سوم از دور مسابقات حذف می شوند. تیم های شرکت کننده روز شنبه 26 تیرماه استراحت دارند.

مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی سال 2016 روز یکشنبه 27 تیرماه انجام می شود و تیم های اول و دوم گروه های A و B به صورت ضربدری با هم بازی می کنند تا تیم های برنده به دیدار نهایی و بازنده به مسابقه رده بندی که روز دوشنبه 28  تیرماه برگزار می شود، صعود کنند.

برنامه سه روز دور مقدماتی به قرار زیر است:

چهارشنبه 23 تیرماه:

برزیل – ایتالیا

لهستان – فرانسه

پنج شنبه 24 تیرماه:

آمریکا – ایتالیا

لهستان – صربستان

جمعه 25 تیرماه:

صربستان – فرانسه

برزیل – آمریکا

 

کلمات کلیدی: لیگ جهانی والیبال -