پیشسکوت جودو گفت: جودو نیاز به یک مدال دارد.

،

 جودو نیاز به یک مدال دارد. وقت آن رسیده که جودو سهم خود را از المپیک بگیرد و علیرغم همه فراز و فرودها من اعتقاد دارم که جودوی ایران توان کسب مدال در المپیک ریو را دارد. اینها حرفهای قهرمان بزرگ جودوی ایران است که یک بار تا پای مدال در المپیک رفت اما به مقام پنجمی بسنده کرد و یکبار هم شانس اول کسب مدال ایران در المپیک بود پای اعتقاداتش ایستاد و از مبارزه با ورزرشکار رژیم صهیونیستی خود داری کرد اما با 4 مدال جهانی و کلکسیونی از مدال های آسیایی و قاره ایی یکی از نامداران جودوی جهان است.

آرش میراسماعیلی نایب رییس فدراسیون جودو در حاشیه مراسم بدرقه کاروان ایران در جمع خبرنگاران گفت: به عنوان عضوی از خانواده جودو از همه بزرگان خودم از همه پیشکسوتان و جودوکاران و قهرمانان و رسانه ها می خواهم به این بچه ها کمک کنند تا سهم جودوی ایران را از المپیک بگیرند.الان وقت انتقاد و گلایه و این حرفها نیست. حالا که این سه جودوکارما با تلاش فراوان سهمیه گرفته اند و خود را به این مرحله رسانده اند باید کمکشان کنیم تا از خودباوری که دارند به نحو مطلوبی در المپیک استفاده کنند.

نایب رییس فدراسیون جودو گفت: دعا می کنم و با تمام وجود از خداوند می خواهم که روز مسابقه روز قهرمانان ما باشد.من این انگیزه را در چهره و سیمای قهرمانان خودمان می بینم .وقتی با تک تک این بچه ها هم صحبت می شوم می گویند باید تاریخ جودو را تغییر دهند. این خودباوری بسیار با ارزش است. ما دچار خود بزرگ بینی هم نشده ایم. این بچه ها در طول دو سال گذشته با هم وزن های خود در المپیک بارها مبارزه کرده اند. برده و باخته و تنشان به تن همه خورده است. به عنوان یک قهرمان می گویم ، خدا کند روز مسابقه روزشان باشد و آنگاه انشالله مدال جودو به ثمر می نشیند و این بچه ها تاریخ ساز می شوند.

وی اضافه کرد: قبول داریم کار سختی پیش رو داریم، کسانی که به المپیک رفتند می‌دانند، اما بچه‌های ما پتانسیل کسب مدال را دارند. حق جودو در المپیک مدال بوده است. هر سه ورزشکار ما پتانسیل کسب مدال را دارند و امیدوارم روز مسابقه، روز آنها باشد. ما به یک مدال نیاز داریم.

 

انتهای پیام/