سعی شده تکواندوکاران وظیفه گرا باشند تا نتیجه گرا

رئیس فدراسیون تکواندو با گلایه از برخی رسانه ها در خصوص کالبدشکافی کاستی ها و ضعف های گذشته،خواستار حمایت از ورزش به ویژه تکواندو در آستانه المپیک شد.

به گزارش سرویس رزمی فرتاک ورزشی، سیدمحمد پولادگر در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نقدهای حال حاضر تکواندو را غیر منطقی دانست و گفت: زمانی تا المپیک باقی نمانده و این که برخی به جای حمایت و همراهی، ورزش کشور را دچار چالش می کنند سوال برانگیز است.

وی که ریاست یکی از کم حاشیه ترین فدراسیون های کشور را برعهده دارد، در خصوص مواضع برخی رسانه ها در آستانه المپیک، می گوید: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، کمی ها و کاستی هاعضوی جدا نشدنی از ورزش است؛ اما دیگر زمان انتقاد به سر رسیده و همه باید در یک جبهه منتظر کسب نتایج باشیم.

رئیس فدراسیون تکواندو با بیان این که متاسفانه رسانه در رأس فرصت سوزی های این چنینی قرار گرفته است، ادامه داد: حال که سهمیه ها گرفته شده است، رسانه باید موفقیت های پیش رو را پر رنگ کند و با همراهی این خانواده در راستای منافع ملی گام بردارد.

پولادگر چاره از بین بردن تنش را نیز در دل خود رسانه ها دانست و گفت: رسانه ملی به عنوان پرچمدار رسانه های کشور می تواند در این زمینه نقشش را به خوبی ایفا و وضعیت حال حاضر را مدیریت کند. اگر صدا و سیما آغاز کننده «امید» باشد و در همین راستا هدفی مشترک برای رسانه ها تعریف شود، آن ها نیز با الگو گیری، برای همسویی با این هدف تلاش خواهند کرد.

رئیس فدراسیون تکواندو در ادامه، مدال گرایی و نتیجه گرایی ورزش را یکی از معضلات این حوزه برشمرد و خاطرنشان کرد: در فدراسیون تکواندو هیچ گاه تمرکز بر نتیجه نبوده و از بچه ها نیز همین رویه خواسته شده است.

وی با بیان این که برای حضور در المپیک نیز انجام وظیفه نسبت به کسب نتیجه ارجحیت دارد، افزود: مسئولان این رشته ورزشی از تکواندوکاران انتظار دارند که تنها به وظیفه ملی و ورزشی خود به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران به نحو شایسته عمل کنند.

پولادگر در پایان با تاکید به این نکته که هر گونه کوتاهی در این خصوص پذیرفتنی نخواهد بود، گفت: در غیر این صورت بچه ها باید پاسخگوی پیشگاه خداوند و مردم باشند. اما اگر کسی وظیفه خود را انجام دهد و از جان مایه بگذارد، نتیجه نیز حاصل خواهد شد.

در ادامه برگزاری تمرینات مشترک تیم المپیکی با تیم‌های منتخب استانی، ملی‌پوشان کشورمان با ترکیب فرزان عاشورزاده، آرمین هادی‌پور، مهدی خدابخشی، مسعود حجی‌زواره، سجاد مردانی و امید عمیدی، سه شنبه (8 تیرماه) راهی اهواز می‌شوند.

همچنین کیمیا علیزاده تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم ایران و تنها بانوی المپیکی کشورمان در بازی های ریو 2016، شنبه (12 تیرماه) راهی رشت خواهد شد و به مدت یک هفته تمرینات مشترکی را با تیم منتخب استان گیلان خواهد داشت.

منبع: برنا

 

کلمات کلیدی: تکواندو - پولادگر -