پرافتخار ترین دختر کاراته کشور از ورود کاراته به مسابقات المپیک خوشحال است.

به گزارش سرویس رزمی فرتاک ورزشی، حمیده عباسعلی با بیان اینکه شنیدن خبر المپیکی شدن کاراته به تمام کاراته کاران شوک وارد کرده است، تصریح داشت: به شخصه از شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدم چرا که مدت ها بود منتظر شنیدن چنین خبری بودم. امیدوار بودم در زمان فعالیت خودم، کاراته المپیکی شود که این اتفاق رخ داد.

عباسعلی اولویت خود را کسب نتیجه خوب در رقابت های جهانی دانست و افزود: المپیکی شدن کاراته انگیزه من را برای رقابت های آینده دو چندان کرد، صد در صد تلاش خود را خواهم کرد چرا که فکر و ذکر همه رقیبانم برای المپیکی شدن است. چشم بر هم بگذاریم چهار سال خواهد گذشت. در دو ماه آینده رقابت‌های جهانی را پیش رو دارم و هدف نخست من کسب نتیجه خوب در مسابقات جهانی است. بعد از رقابت های جهانی تمام تمرکز خود را برای المپیک خواهم گذاشت و یک برنامه بلند مدت برای ۲۰۲۰ خواهم نوشت.

او در رابطه با شرایط حضور کاراته در المپیک گفت: شرایط حضور در المپیک در حال حاضر مشخص نیست، باید منتظر اعلام فدراسیون جهانی باشیم، تنها خبر المپیکی شدن کاراته اعلام شده است. اگر قرار بر این باشد بر اساس رنکینگ در المپیک حضور داشته باشیم، فدراسیون باید در این زمینه برنامه داشته باشد و صد در صد باید در اکثر لیگ های جهانی حضور داشته باشیم.

 

انتهای پیام/