با هزینه شخصی در کلاس‌های داوری شرکت‌ کرده‌ام

یش از یک سال است که به عنوان داور سه ستاره فعالیتم را آغاز کرده‌ام/ این فعالیت‌های موفق یکی از دلایل دعوتم به المپیک است.

به گزارش سرویس رزمی فرتاک ورزشی؛ بابک بردبار که یکی از داوران سه ستاره بوکس ایران است و طی یک سال اخیر در رویداد‌های بسیار مهم جهانی و قاره‌ای قضاوت کرده است، از سوی مسئولان فدراسیون جهانی برای قضاوت در المپیک 2016 برزیل دعوت شده است.

بابک بردبار در صحبت‌های خود، اظهار داشت: طی چند روز گذشته، دبیر فدراسیون بوکس اطلاع داد که از سوی رئیس فدراسیون جهانی برای قضاوت در المپیک برزیل دعوت شده‌ام. البته این موضوع فعلا تلفنی به روابط بین الملل فدراسیون بوکس کشورمان اطلاع داده شده و به زودی از سوی فدراسیون جهانی بوکس به صورت رسمی دعوت نامه‌ای به فدراسیون بوکس کشورمان ارسال خواهد شد.

وی در ادامه افزود: بنده بیش از یک سال است که به عنوان داور سه ستاره فعالیتم را آغاز کرده‌ام، به همین دلیل، داورانی می‌توانند در المپیک حضور داشته باشند که علاوه بر عملکرد خوبشان؛ جزو داوران سه ستاره نیز باید باشند و در طول یک سال گذشته در رویداد‌های مهمی نیز قضاوت کرده باشند. من در طول یک سال اخیر، در مسابقات قهرمانی آسیا(تایلند)، مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره آفریقا(کامرون)، مسابقات قاره‌ای کسب سهمیه المپیک(چین) و مسابقات جهانی باکو، آخرین مرحله مسابقات کسب سهمیه المپیک قضاوت کرده‌ام و این فعالیت‌های موفق یکی از دلایل دعوتم به المپیک است.

آیا برای حضور در کلاس‌های داوری با هزینه شخصی اعزام شده‌اید یا از سوی فدراسیون هزینه شما پرداخت شده است، گفت: بنده با هزینه شخصی در کلاس‌های داوری در ایتالیا و قزاقستان شرکت‌ کرده‌ام و پس از آن در هر رقابتی که قضاوت کرده‌ام عملکردم قابل قبول بوده است. البته اکثر قضاوت‌های من در فینال مسابقات بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که گویا شما دومین داور تاریخ بوکس ایران هستید که قرار است در المپیک قضاوت کنید، گفت: فدراسیون جهانی خیلی روی انتخاب داوران دقت می‌کند. در گذشته چون " انور جودی" رئیس فدراسیون جهانی رابطه خوبی با همایون اردلان داشت او را برای قضاوت در المپیک آتلانتا دعوت کرده بود، اما در حال حاضر داوران بر اساس رزومه دعوت نامه حضور در المپیک را دریافت می‌کنند. خوشحالم که به عنوان دومین داور تاریخ بوکس ایران قرار است در المپیک قضاوت کنم.

وی در پایان عنوان کرد: دکتر " کیم وو"  رئیس فدراسیون جهانی بوکس از کشور چین تایپه مسئولیت این فدراسیون را برعهده گرفته است. مسئولان فدراسیون کشورمان نیز پس از تماس‌های تلفنی از سوی رئیس فدراسیون جهانی رایزنی های خود را آغاز کرده‌‌اند. طبق آخرین شنیده‌ها، چند روز پس از پایان آخرین مرحله مسابقات کسب سهمیه المپیک در ونزوئلا دعوت‌ نامه‌های رسمی داوران برای حضور در المپیک برزیل به ایمیل شخصی و فدراسیون‌های کشورشان ارسال خواهد شد.