به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی، تیم ملی والیبال دختران برای حضور شایسته در پنجمین دوره جام کنفدراسیون زنان آسیا آماده می کند. به همین دلیل این تیم از دوم مرداد ماه اردوی برون مرزی خود را در کشور اسلوونی آغاز کرده است.

 

ملی پوشان ایران امروز (یکشنبه) در دومین مسابقه دوستانه و تدارکاتی خود با تیم ملی زنان اتریش در شهر ماریبور اسلوونی 3 بر 2 به پیروزی رسید.

ایرانی ها روز جمعه هم با این تیم بازی کرده بودند و در سه ست اول مغلوب حریف شده بودند. اما با موافقت دو مربی بازی برای دو ست دیگر ادامه پیدا کرد که شاگردان مایدا در ست های چهارم و پنجم موفق به شکست ملی پوشان اتریش شدند.

 

شبنم علیخانی، ندا چملانیان، شکوفه صفری، مائده برهانی اصفهانی، فرزانه زارعی، فرزانه مرادیان، فرنوش شیخی، زینب گیوه، سارا اخلاقی، نیلوفر حجتی، مهسا صابری، مهدیه خواجه کلایی، سودابه باقرپور، نگار کیانی، مه تا یحیاپور و مهسا کدخدا 16 بازیکن شرکت کننده در این اردوی برون مرزی هستند.

مایدا چیچیچ به عنوان سرمربی، فاطمه عبدالهی، زهرا واحدی و نیلوفر ابراهیمی (مربیان جوان برای کسب تجربه)، ساجده سروش (فیزیوتراپ)، سحر محمدیاری  (ماساژور)، مریم فراتی (آنالیزور) و سپیده سادات هاشمی به عنوان سرپرست، تیم ملی والیبال ایران را در این اردو همراهی می کنند.

پنجمین دوره مسابقات جام کنفدراسیون والیبال آسیا در گروه زنان به میزبانی ویتنام و با حضور هشت تیم برتر آسیا از 24 شهریورماه آغاز می شود و با معرفی تیم های برتر در 30 شهریورماه به پایان خواهد رسید.

تیم ملی والیبال دختران ایران در دور مقدماتی این رقابت ها با تیم های ویتنام (میزبان)، تایلند و چین تایپه همگروه است. در دیگر گروه مقدماتی نیز تیم های چین، کره جنوبی، ژاپن و قزاقستان با هم رقابت می کنند.

انتهای پیام/