سهمیه های دو و میدانی ایران در المپیک

کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی نیز به المپیک 2016 ریو می روند./دوومیدانی ایران با 10 سهمیه به المپیک خواهد رفت!

به گزارش فرتاک ورزشی، کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی روز گذشته - شنبه - در رقابت های کشور بلاروس با گذشتن از رکورد ورودی المپیک، رتبه های دوم و سوم این رقابت ها را کسب کردند.

پس از این اتفاق، رسانه های داخلی خبر از دو رقمی شدن سهمیه های المپیکی ایران دادند، اما روند کسب سهمیه های المپیک به این شکل است که باید حتما رقابت هایی که این رکود در آن ثبت می شود به تائید اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی یا یک فدراسیون ملی به عنوان نماینده اتحادیه بین المللی برسد و از سوی دیگر از ورزشکاران آزمایش دوپینگ نیز گرفته شود.

به این دلیل فدراسیون دو و میدانی ایران بلافاصله به صورت کتبی از مسئولین فدراسیون کشور بلاروس درباره این رقابت ها استعلام کرد.

فدراسیون دو و میدانی ایران روز یکشنبه خبر داد که فدراسیون بلاروس پاسخ نامه را داده و رقابت ها را تائید کرده است. به این ترتیب کاوه موسوی با 77 متر و 40 سانتیمتر و پژمان قلعه نویی با 77 متر و 18 سانتیمتر سهمیه المپیک را به دست آورده اند و موسوی رکورددار جدید ایران نیز شد.

به نظر می رسد این دو ورزشکار در بلاروس آزمایش دوپینگ نداده اند، زیرا قلعه نویی در مصاحبه ای اعلام کرده است که پس از بازگشت به ایران آزمایش دوپینگ می دهد.

گفته می شود موسوی و قلعه نویی باید هر چه زودتر در آزمایش دوپینگ شرکت کنند تا مشکلی برای المپیکی شدن آنها پیش نیاید.

پیش از این احسان حدادی و محمود صمیمی در پرتاب دیسک، رضا قاسمی و حسن تفتیان در دوی 100 متر، محمد ارزنده در پرش طول، لیلا رجبی در پرتاب وزنه، محمد جعفر مرادی در دو ماراتن و حمیدرضا زورآوند در 20 کیلومتر پیاده روی، سهمیه های دو و میدانی ایران در بازی های المپیک 2016 ریو را کسب کرده بودند.

سی و یکمین دوره بازی های المپیک با حضور بیش از 10 هزار ورزشکار زن و مرد جهان از 15 تا 31 مرداد در شهر ریودوژانیروی برزیل برگزار می شود.

 

انتهای پیام/