سرپرست فدراسیون اسکی اعلام کرد: من به دلایلی شخصی و منافع ملی انصرافم را از نامزدی ریاست این فدراسیون به وزارت ورزش اعلام کردم.

به گزارش فرتاک ورزشی، احمد سعادتمند سرپرست فدراسیون اسکی در نشست خبری اظهار داشت: با دستور وزیر ورزش اسفند سال گذشته افتخار سرپرستی این فدراسیون را پیدا کردم. شرایط خوبی نبود اما با وجود همان مشکلات در ابتدا تیمی را به ترکیه فرستادیم. در سال 94 مسابقه و اعزامی نداشتیم به همین دلیل از نظر اعتبارات ارزی از سوی فدراسیون جهانی (سیز) دچار مشکل شدیم.

وی افزود: همه ساله با تلاش‌هایی که شده بود اعتبارات ارزی ما به 250 هزار فرانک سوئیس رسیده بود اما سال 94 این مبلغ به 50 هزار یورو کاهش پیدا کرد.

سعادتمند در ادامه با اشاره به حضور در کنگره جهانی مکزیک خاطرنشان کرد: با جلساتی که داشتیم مباحثی را با رئیس فدراسیون جهانی مطرح کردیم . یکی از اقدامات مهم گرفتن میزبانی مسابقات آلپاین در سال 2018 است. همچنین در این کنگره در خصوص میزبانی مسابقات چمن هم صحبت شد چراکه به خاطر مشکلات دیزین نمی‌توانستند این میزبانی را به ما بدهند اما با رایزنی‌هایی که داشتیم در دو نوبت نماینده سیز به ایران آمد و حالا این تیم برای مسابقات جهانی جوانان جهان آماده است.

وی در ادامه صحبت‌‌هایش خاطرنشان کرد: ما در این مدت میزبانی چند مسابقه را برعهده داشتیم در کنار آن تلاش کردیم بدهی ایجاد نکنیم تا اینجا هم برای میزبانی مسابقات پولی را از وزارت ورزش نگرفتیم بلکه با اسپانسرها وارد رایزنی شدیم. همچنین تفاهم‌نامه مالی به مبلغ یک و نیم میلیارد برای یک سال با یک اسپانسر بستیم. در صورت انجام تعهدات 10 درصد قابل افزایش است. چک اول وصول شد تا از پس مسابقات جهانی برآییم.

وی در پاسخ به این سوال که شما در انتخابات فدراسیون اسکی ثبت‌نام کردید اما با اعلام وزارت ورزش سرپرستان نمی‌توانند نامزد شوند و در نهایت در زمان اعلام اسامی نام شما در سایت وزارت ورزش نبود، تصریح کرد: در آیین‌نامه نیامده سرپرست نمی‌تواند نامزد شود. من هم ثبت‌نام کردم اما بعد انصراف کتبی‌ام را به دلایل شخصی و منافع ملی به وزارت ورزش دادم.

سعادتمند در پاسخ به سوالی مبنی براینکه شنیده شده وزارت ورزش جای دیگری را به شما پیشنهاد داده تا شما از اسکی انصراف دهید گفت: 29 سال سابقه کار دارم و نیم پله نیم پله بالا آمدم. سرباز نظام و کارمند وزارت ورزش هستم و هر جا بگویند خدمت می‌کنم. دوست دارم اهداف و سیاست‌های نظام و وزارت را اجرایی کنم و برایم فرقی نمی‌کند کجا بروم.

سرپرست فدراسیون اسکی افزود: 10 -11 ماه در فدراسیون تنیس روی میز بودم که سه سهمیه المپیک هم کسب کردیم. در فدراسیون اسکی هم تلاش من این بوده که مجمع عادلانه برگزار شود.

وی در پاسخ به این سوال که ابهاماتی هم در لیست اعضای مجمع انتخابات وجود دارد، یادآور شد: ما پیشنهادمان را به دبیر مجمع دادیم و در هر بخش سه تا 5 نفر را براساس اولویت معرفی کردیم اما اسامی نهایی را وزارت ورزش اعلام می‌کند.

سرپرست فدراسیون اسکی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما با چقدر بدهی فدراسیون اسکی را تحویل گرفتید، یادآور شد: زمانی که شخصی فدراسیون را تحویل می‌گیرد چهار نفر امضا می‌کنند. زمانی که فدراسیون اسکی را تحویل گرفتم 936 میلیون تومان بدهی داشت و من در مدت سرپرستی‌ام هیچ بدهی اضافه نکردم. در فدراسیون تنیس روی میز هم با 690 میلیون تومان سرپرست شدم و در مدت یازده ماه فعالیتم 160 میلیون تومان بدهی را پرداخت کردم بنابراین نه تنها بدهی نداشتیم بلکه مقداری از بدهی‌ها را نیز پرداخت کردیم.

سعادتمند در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه اعزام شما به کنگره مکزیک ابهاماتی را به وجود آورد و وزارت ورزش با اعزام همه شما موافق نبود، عنوان کرد: فدراسیون اسکی 10 کرسی در فدراسیون جهانی دارد. وقتی فدراسیون جهانی شخصی را با اسم دعوت می‌کند و دعوتنامه می‌فرستد نمی‌توانیم آنها را نبریم. ما اسامی 7 نفر را به شورای برون‌مرزی دادیم که 5 نفر تأیید شدند و 2 نفر هم نیامدند. تمام هزینه‌ها را هم فدراسیون جهانی پرداخت کرد. تمام تلاش ما این بود 10 کرسی را به 12 کرسی برسانیم که امیدوارم در کنفرانس زوریخ تأیید شود.

سرپرست فدراسیون اسکی در پایان گفت:‌ میزبانی ایران برای مسابقات مختلف باعث می‌شود سهمیه ما برای رأی دادن کم نشود و برای سال‌های آینده نیز از نظر میزبانی ضرر نکنیم. جایگاه ایران در فدراسیون جهانی به خاطر این میزبانی‌ها است و باید بگویم برای مسابقات مختلف و همچنین اردوها هزینه‌ها را از طریق اسپانسر پرداخت کردیم.

 بهرام ساوه‌شمشکی مدیر روابط بین‌الملل فدراسیون اسکی هم در این نشست در پاسخ به این سوال که مخالفت فدراسیون جهانی برای میزبانی ایران در مسابقات اسکی چمن چه بوده، تصریح کرد: هم امنیت پیست تأمین نشده بود، در مسابقات قبلی یکی از ورزشکاران مصدوم شد، بانوان شرکت نکرده بودند و اهدای کاپ قهرمانی هم برای ایران بود در حالیکه قهرمان نشده بودند. آنها بما این مهلت را دادند که مشکلات را برطرف کنیم. به خاطر همین مسابقات در ایران کنسل شده بود که ما دوباره آن را احیا کردیم.

وی همچنین درباره اینکه شایعه شده سهمیه ایران برای المپیک زمستانی کم شده گفت:‌مسابقات از جولای شروع شده و قطعا هیچ سهمیه‌ای از ایران کم نمی‌شود.

 

انتهای پیام/