کارشناس تیراندازی و پدر الهه احمدی می‌گوید عدم کسب مدال الهه احمدی مربوط به مسئولان فدراسیون و مربی خارجی تیم ملی است

به گزارش سرویس المپیک فرتاک ورزشی، در خصوص عنوان ششمی الهه احمدی در  المپیک ریودوژانیرو، اظهار کرد: الهه ششمی  المپیک لندن را تکرار کرد، اما باید بهتر از این‌ها نتیجه‌ می گرفت. البته این را بگویم با تمریناتی که تیراندازان داشته‌اند همین به فینال رسیدن هم جای شکر دارد،  زیرا تمرینات نمایندگان ایران به حدی بد بود  که نباید از ما نماینده‌ای به فینال راه پیدا می‌کرد.

وی با انتقاد از عملکرد لازلو سوچک، سرمربی تیم ‌ملی گفت: فینال المپیک جای مربیان است. مربی است که باید فشار و استرس ورزشکار را کم کند. جسم تیرانداز در مسابقه است، اما نمی‌تواند روح و فکرش را متمرکز کند. من نمیدانم لازلو چه کار می‌کرد که دختر من با این همه استرس در فینال شلیک کرد. حضور لازلو در تیم ‌ملی ضربه زیادی به الهه زد.

احمدی ادامه‌ داد: تیراندازان نزدیک به 50 روز در هانوفر تمرین داشتند که اصلا نیازی نبود. این همه مدت الهه را از فرزند و خانواده‌ دور کردند و او از نظر روحی به هم ریخته شد. تیراندازی در رشته تفنگ فقط نیاز به ساچمه دارد. وقتی در ایران  هم ساچمه خوب است و هم سالن استاندارد داریم پس چه نیازی است که به هانوفر بروند.

پدر الهه احمدی همچنین افزود: به جای این که تیراندازان را 50 روز به هانوفر ببرند باید در مسابقات شرکت می‌کردند. باید مسابقات سه الی چهار روزه را برای تیراندازان در نظر می گرفتند ، زیرا مسابقه دادن خیلی متفاوت است و در شرایط مسابقه قرار گرفتن است که ورزشکار را آماده می‌کند. بسیاری از سفرها به رویدادهای جهانی و تورنمنت‌ها لغو شد و دلیل این مساله را مشکلات مالی می دانستند، اما به یک باره  50 روز در هانوفر می مانند و کلی پول هزینه می‌کنند! حالا نیز تیم را به مسابقات جام جهانی جوانان گابالا اعزام نخواهند کرد و می‌گویند که فدراسیون پول ندارد!

کارشناس تیراندازی با بیان این که مدیریت بسیار ضعیف بوده، اذعان‌ کرد: مدیریت ضعیف باعث می‌شود که دود اشتباه‌ها به چشم ورزشکاران برود. ما دو نماینده در تفنگ بادی داشتیم که هر دوی آنها باید به فینال میرسیدند، چون شایسته مدال هستند، اما با تمریناتی که آنها داشتند همین که به فینال رسیدند جای شکرش باقی است. قطعا من و الهه از نتیجه‌ کسب شده راضی نیستیم، زیرا اگر الهه راضی بود آن طور اشک نمی‌ریخت و ناراحت نمی‌شد. اگر اوضاع تیراندازی امروز بهتر از این بود، مطمئنا دیروز الهه مدال می‌گرفت.

وی ادامه‌ داد: مشکل از لازلو مربی تیم ‌ملی  است که در این مدت الهه را نابود کرد.  الهه اگر خودش تمرین می‌کرد شاید حالا اولین مدال آور  المپیک در بخش بانوان بود. الهه مدت‌ها دوری فرزندش را تحمل  کرد و حقش این نبود.

احمدی با بیان این که نمی دانم چرا سلاح الهه را در روزهای نزدیک به  المپیک تغییر داده‌اند، گفت: نزدیک به دو هفته‌ مانده به  المپیک بخشی از سلاح الهه را تغییر دادند که روی عملکرد او بسیار تاثیر گذار بود و تیر زدن را برای او سخت کرد. نمی دانم چرا لازلو از خودش تصمیم گرفت که این کار را کند. انتقاد بر او زیاد وارد است و باید از تیم ‌ملی کنار رود.

وی گفت: وزارت ورزش  و جوانان باید عملکرد تیراندازی را زیر نظر بگیرد و ببیند که تیراندازان می‌توانند بهتر از این باشند. اگر از آنها خوب حمایت شود، می‌توانند قطعا مدال  المپیک بگیرند، اما با این شرایط فدراسیون و بدهکاری‌های زیاد نمی‌توان کاری کرد.

این کارشناس تیراندازی در خصوص عدم حضور احمدی در تفنگ سه وضعیت، اظهار کرد: من نمیدانم چرا برای احمدی و خدمتی انتخابی گذاشتند، ولی برای رشته‌های دیگر   مثل تفنگ مردان و تپانچه زنان این کار را نکردند، در حالی که  در تفنگ مردان حسین باقری عنوان دار است و در تپانچه نیز الهام هریجانی بسیار با تجربه است و رنکینگ خیلی بهتری نسبت به رقیبش دارد ، اما در میان آنها هیچ انتخابی برگزار نکردند.

 

انتهای پیام/