نبرد 2 تیم در هر شرایطی یادآور رقابت جذاب هفته پایانی فصل 1994-1993 برای قهرمانی است.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی، 22 سال از آن هفته پایانی جذاب لالیگا گذشته اما هر بار پای جدال لاکرونیا مقابل بارسلونا وسط کشیده می‌شود، همه به یاد تب و تاب هفته آخر فصل 1994-1993 می‌افتند؛ جایی که بارسلونا پس از تبدیل شکست 2 بریک به 5 بر 2 مقابل سویا برخوردار از داور سوکر آن زمان گمنام، از پنالتی هدر رفته میروسلا جوکوویچ، بازیکن صرب لاکرونیا در دقیقه 90 بازی همزمان با والنسیا منتفع شد و با تساوی بدون گل آن بازی و برتری 5 بر 2 خودش، برای سومین فصل متوالی در آخرین هفته جام قهرمانی را از صدرنشین ربود. از آن سال تاکنون، اتفاقات زیادی رخ داده است. لاکرونیا قهرمان لیگ شده، به جمع 4 تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا راه یافته و طعم سقوط از لالیگا را هم چشیده. از آن سمت بارسلونا پس از یک دوره سیاه پر از هلندی، ارباب اروپا  و در بازه زمانی 9 ساله 4 بار قهرمان لیگ قهرمانان شد. آن‌ها در حال حاضر هم به وضوح از لاکرونیا برتر هستند.

 شرایط جدول 

در سال‌های اخیر سابقه نداشته بارسلونا در 7 بازی اول فصل 2 بار شکست بخورد اما امسال این اتفاق رخ داده و آلاوس و سلتاویگو شاخ غول را شکسته‌اند! تیم آبی و اناری‌پوش 4 بازی این فصل را برده و در بازی خانگی ساعت 17:45 امروز مقابل لاکرونیا در هفته هشتم لالیگا هم کار دشواری پیش رو ندارد؛ آن هم مقابل تیمی که از 7 بازی، 2 برد، 2 تساوی و 3 باخت به دست آورده و با 8 امتیاز در رده سیزدهم است.

 بازگشت مسی

 بهترین خبر برای بارسلونا، بازگشت لیونل مسی مصدوم به ترکیب بارسا پس از یک ماه دوری از میادین است. البته شاید انریکه به خاطر بازی حساس چهارشنبه مقابل منچسترسیتی در لیگ قهرمانان به او استراحت بدهد. از سوی دیگر، اومتیتی، دیگر مصدوم بارسلونا هم بهبود یافته و می‌تواند به میدان برود اما آلبا، روبرتو و آلکاسر نمی‌توانند آبی و اناری‌ها را همراهی کنند. در ترکیب لاکرونیا، «فجر» از محرومیت بازگشته و شاید خوان فران در این بازی غایب باشد.

 رویارویی‌های قبلی

 بارسلونا 14 بازی از 26 قبلی را برده، 4 برتری سهم لاکرونیا شده و 6 رقابت هم برنده‌ای نداشته است.

نکات کلیدی

بارسلونا در صورت شکست ضعیف‌ترین شروع یک دهه اخیر خود درلالیگا را رقم می‌زند.

بارسا در 12 بازی قبلی مغلوب لاکرونیا نشده است.

لاکرونیا در 15 بازی خارج از خانه لیگی گذشته تنها یک بار پیروز شده است.

 

انتهای پیام/