گزارش مالی ۳ ماهه اول فصل منچستریونایتد منتشر شد که خبر از کاهش ۲ درصدی درآمدهای باشگاه داشته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،  باشگاه منچستریونایتد گزارش مالی ۳ ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶ را منتشر کرده است. مطابق این گزارش، پس از جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا(برکسیت) و کاهش نرخ برابری پوند مقابل یورو، بدهی‌های باشگاه با رشدی ۱۸ درصدی به ۳۳۷،۷ میلیون پوند رسیده است. درکنار این موضوع، با توجه به هزینه‌های سنگین باشگاه در این مدت، سود خالص باشگاه نیز ۷۶ درصد کاهش یافته است.

طبق این گزارش، درآمد باشگاه با کاهشی ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه به ۱۲۰،۲ میلیون پوند رسیده است.در بین بخش‌های مختلف، درآمد‌های تجاری باشگاه با رشدی ۴،۴ درصدی به ۷۴،۳ میلیون پوند رسیده و درآمد تلویزیونی نیز با رشدی ۵،۴ درصدی به ۲۱،۱ میلیون پوند رسیده است. به خاطر تعداد بازی‌های کمتر نسبت به فصل گذشته، درآمد بلیط فروشی ۳۲ درصد کمتر شده است و به مبلغ ۱۶،۸ میلیون پوند رسیده است.درعین‌حال، پس از خریدهای گرانقیمت باشگاه در تابستان، دستمزد پرداختی نیز ۵ درصد بیشتر شده است.

گفتنی است با این وجود، کارشناسان مالی باشگاه، هنوز هم انتظار درآمدی بین ۵۳۰ تا ۵۴۰ میلیون پوند برای فصل جاری دارند که رکوردی بین باشگاه‌های انگلیسی خواهد بود.

 

انتهای پیام/