به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی؛ حضور ایسلندی های ناشناخته در یک چهارم نهایی یورو 2016 به خودی خود یک نکته عجیب و یک شگفتی محسوب می شود.


پس از تساوی 1-1 برابر پرتغال، رونالدو، ایسلندی ها را به داشتن ذهنیتی کوچک متهم کرد اما فوتبالیست های این کشور آتشفشانی نشان دادند که با اهدافی بزرگ پای به یورو گذاشته اند. آنها در دور مقدماتی نیز در گروهی که هلند درش حضور داشت تیم اول شده بودند.

ایسلند امشب باید به مصاف فرانسه میزبان برود تا شانس خود برای رسیدن به نیمه نهایی را امتحان کند. در زیر به چند نکته عجیب و خواندنی از تیم ملی ایسلند می پردازیم:

ایسلندی ها فوتبالیست های تراز اولی در سطح اروپا نیستند. (البته یکی دو چهره استثنایی دارند). برای این فوتبالیست های نه چندان مطرح، فوتبال شغل دوم محسوب می شود. یکی از بازیکنان ایسلند مدیر فروش است و دیگری بازاریاب. در جمع این بازیکنان یکی از آنها سوپرمارکت دارد!

برخی از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایسلند تحصیلات بالایی دارند. کارشناس حقوق، مارکتینگ، جامعه شناسی و مهندسی نرم افزار مدارک تحصیلی دانشگاهی است که در تیم ایسلند وجود دارد.

گونارسون کاپیتان تیم ملی فوتبال ایسلند در پشم چینی گوسفند مهارت بالایی دارد. گفتنی است جمعیت گوسفندهای کشور 323 هزار نفری ایسلند، از تعداد انسان های این کشور بیشتر است.

44 درصد بازیکنان تیم ملی فوتبال ایسلند در کشورهای دیگر اروپایی زندگی می کنند.

منبع: ورزش سه