فرانسه نیمه اول بازی مقابل ایسلند را با برتری به پایان برد.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی؛ امشب در آخرین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا 2016 تیم‌های ملی فرانسه و ایسلند از ساعت 23:30 دقیقه در ورزشگاه سنت دنیس پاریس و با قضاوت بورن کیوپرس داور هلندی به مصاف یکدیگر رفتند.

این دیدار در نیمه او بازی بازی با برتری یک بر صفر فرانسه به پایان رسید.

اولین خطر جدی در این دیدار را سگوردسون در دقیقه 3 بازی روی دروازه فرانسه ایجاد کرد. این هافبک سوانسی ماتویدی را پشت سر گذاشت و شانس خود را برای باز کردن دروازه فرانسه امتحان کرد ولی لوریس توپ را مهار کرد.

در دقیقه 6 بازی موقعیت خوبی برای دیمیتری پایت بوجود آمد. سیسوکو توپ را به پایت رساند تا دروازه ایسلند را باز کند اما هالدورسون مدافع تنومند ایسلندی‌ها مانع او شد.

فرانسه در دقیقه 13 بازی موفق شد دروازه ایسلند را باز کند. ماتویدی یک پاس بلند پشت مدافعان ایسلند فرستاد و ژیرو گلزن آرسنال با یک شوت تماشایی دروازه ایسلند را باز کرد.

ایسلندی‌ها به دنبال جبران گل خورده بودند و کمی جلو کشیدند اما این جلو کشیدن به ضرر آنها تمام شد زیرا خروس‌ها دومین گل خود را بوسیله پوگبا زدند. در دقیقه 20 بازی یک کرنر از سمت چپ برای فرانسه مهیا شد و گریژمان کرنر را روی دروازه ایسلند فرستاد و مروارید سیاه با پرشی بلند بالای سر مدافعان ضربه سر را زد تا دروازه ایسلند را برای دومین بار بازکنند.

 پس از دریافت گل دوم ایسلند نای حمله کردن نداشت. اما باز هم فرانسوی‌ها دست بردار نبودند و در دقیقه 42 بازی پایت با یک شوت سرکش دروازه ایسلند را برای سومین بار باز کرد.

ایسلند دیگر توان بازی نداشت و فرانسه با تمام قدرت حمله می‌کرد. خروس‌ها در دقیقه 45 نیز گل چهارم را بوسیله گریژمان زدند تا کار ایسلند را در نیمه اول تمام کند.

این دیدار در نیمه اول با برتری 4 بر صفر شاگردان دشان به پایان رسید.