دله آلی، ستاره جوان تاتنهام دیشب یک تنه باعث پیروزی تیمش در دیدار حساس مقابل چلسی شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

با دو گلی که هافبک آینده دار تاتنهام در بازی دیشب برابر چلسی به ثمر رساند، به دومین هافبک انگلیسی تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که در کوتاه ترین زمان به 20 گل رسیده است.

دله آلی که 15 ماه پیش از تیمی گمنام به تاتنهام پیوست، در 52 بازی موفق به زدن 20 گل شده و پایین تر از مت لی تیسر، هافبک سابق ساوتهمپتون که در 50 بازی موفق به زدن 20 گل شد و هم تراز پیتر بردسلی از نیوکاسل قرار گرفته است.

 

تنها رافائل فان درفارت، ستاره فوتبال هلند در ابتدای هزاره سوم آمار بهتری از این بازیکنان به ثبت رساند و موفق به زدن 20 گل در 44 بازی شد.

 

این بدان معناست که دله آلی حالا بالاتر از ستارگان بزرگی مانند لمپارد، بکام و جرارد قرار گرفته است. 90 بازی طول کشید تا دیوید بکام موفق به زدن 20 گل در لیگ جزیره شود و لمپارد و جرارد به 100 بازی برای رسیدن به این تعداد گل نیاز داشتند.

پل اسکولز، در 74 بازی موفق به زدن 20 گل شد و در رتبه سوم سریع ترین هافبک های انگلیسی تاریخ لیگ جزیره قرار گرفت که به آمار 20 گل رسیده اند.

 

دله آلبی در دیدار ابتدای هفته در برابر واتفورد نیز درخشش قابل توجهی داشت و با ثبت یک دبل دیگر، در پیروزی پرگل تیمش ایفای نقش کرد. در روزهای اخیر اخبار زیادی در مورد پیشنهاد گزاف رئال مادرید برا جذب استعداد اول فوتبال انگلیس به گوش می رسد که شاید با توجه به درخشش های اخیر او، خیلی هم عجیب به نظر نمی آید. آلی در 4 بازی اخیر تیمش در لیگ برتر 7 به گل به ثمر رسانده که آماری توصیف ناپذیر به شمار می آید.

اما نکته ویژه درخشش دله آلی در بازی دیشب، شکستن رکورد متوالی رقیب همشهری بود. آلی موفق شد با به ثمر رساندن دو گل در انتهای نیمه اول و اوایل نیمه دوم با فرمی تقریبا مشابه و روی ارسال های دقیق اریکسن، نوار پیروزی های متوالی شاگردان کونته را قطع کرده و باعث صعود اسپرز به رده سوم جدول نیز شود.

مائوریتسیو پوچیتینو، سرمربی جوان تاتنهام که می توان او را به نوعی کاشف آلی دانست در رابطه با او می گوید: "دله آلی در هجوم بسیار خطرناک و بی رحم است که او را تبدیل به عنصری رعب آور برای حریفان کرده است. دله آلی فهم فوتبالی بالایی دارد و استاد استفاده از فضاها در هجوم است.

 

او از اعتماد به نفس و قدرت ذهنی بالایی برخوردار است و از نظر من دله آلی مهم ترین استعداد فوتبال جزیره در سالهای اخیر است".

 

 

 

انتهای پیام/