سوزانا مونخه، نایب رئیس اقتصادی باشگاه بارسلونا امروز در مورد رقم واقعی جذب نیمار، ادعای عجیبی را مطرح کرد.

،

 نیمار سال 2013 با انتقالی جنجالی از سانتوس به بارسلونا پیوست. کمی بعد، یکی از اعضای باشگاه بارسلونا در مورد رقم واقعی این انتقال که 57.3 میلیون یورو عنوان شده بود اعتراض کرده و این پرونده را به دادگاه کشاند.

در پی این اتفاق، ساندرو راسل، رئیس وقت بارسلونا از سمت خود استعفا داد. این پرونده تا همین ماه گذشته مفتوح بود و سرانجام پس از اینکه بارسلونا به اشتباه خود در عدم اطلاع رسانی و شفاف سازی دقیق در مورد انتقال نیمار اعتراف کرد، با توافق با دادستانی و پرداخت غرامت، پرونده مختومه شد.

01126970

مونخه امروز در نشستی خبری، ضمن تمجید از سال پربار اقتصادی باشگاه بارسلونا در پاسخ به سوالی در مورد رقم واقعی انتقال نیمار گفت که این انتقال برای بارسلونا 19.3 میلیون یورو هزینه در پی داشته است:" رقم اصلی این انتقال، 57.3 میلیونی یورو بود که به آن 2 میلیون یورو پاداش در صورت رسیدن توپ طلا به نیمار اضافه خواهد شد اما پس از توافق با دادستانی، از این رقم باید 40 میلیون یورو به عنوان غرامت کسر کنیم که در این صورت رقم انتقال نیمار 19.3 میلیون خواهد شد. این بازیکن سالانه 24 میلیون یورو ناخالص نیز حقوق دریافت می کند."

بارسلونا در فصل 2015-2016، 679 میلیون یورو درآمد و 29 میلیون یورو نیز سود خالص داشت. 57 میلیون یورو از بدهی های باشگاه نیز کم شد تا میزان بدهی به 271 میلیون یورو برسد.

 

منبع : ورزش سه

 

انتهای پیام/